Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Poslední články

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 2

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 48
· Nejnovější člen: Mundy

Hiearchie článků

Francie 2012 - 1/2

Už jsem v těchto končinách kdysi byl a lákalo mě podívat se tam znovu. Za pomocí různých turistických průvodců se mi podařilo vytvořit docela obsáhlý itinerář. Neměla to být odpočinková dovolená, ale ani nebylo záměrem za každou cenu projet a vidět úplně „všechno“. Pro tuto akci se mně podařilo najít čtyři spojence. Vyrazili jsme tedy já z Břeclavi na XJ 600, Bolek s manželkou Blankou z Kadaně na Banditovi 1250 a Jiřík od Benešova na Fazerovi 1000.


fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d0.jpg


31.5. Břeclav - Kadaň (345 km)

Kolem poledne jsem se rozjel do Kadaně a cestou si patřičně vychutnal jízdu po dálnicích D2/D1. Nic neprasklo, žádné spoje, ani zavazadla se neuvolnila. Další dojmy snad netřeba popisovat.
V Kadani mi Bolek ukázal město a pak jsme ještě u piva probrali detaily dovolené.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0789.jpg1.6. Kadaň - Besancon (840 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d1.jpg


Ráno jsme se setkali s Jiříkem na dálniční benzínce, nedaleko Rozvadova a kolem deváté hodiny společně vyrazili směr západ. Počasí moc nepřálo, lokální přeháňky doprovázel silný vítr. Ale na druhou stranu, mohlo to být i horší.
Cesta Německem docela rychle utekla, kolem šestnácté hodiny nás už vítala prosluněná Francie. Do předem vytipovaného kempu zbývalo od hranice asi 150 km. To už se jelo vesměs okreskami mezi vesnicemi, s pohlednou krajinou okolo.

Kemp L'Esplanade (GPS 47°21'31.550"N 6°4'42.965"E, www.lesplanade.nl )
u vesnice Cromary byl výbornou volbou. Útulný kempík poskytoval velmi příjemné zázemí.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01282.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0796.jpg
2.6. Besancon - Tarascon (500 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d2.jpg


Přesun na jih jsem naplánoval částečně po okreskách, ale z větší části po dálnici. V tropickém vedru, které panovalo, nebylo cestování příliš záživné. Francouzi neumějí efektivně využívat třech jízdních pruhů, neustále se cpou do těch dvou ke středu, přitom pravý téměř nevyužívají. Díky tomu se na dálnici často vytvářely krátkodobé kolony a vznikaly nebezpečné situace.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0805.jpg
Pauza na dálničním odpočívadle


U města Orange konečně sjezd z dálnice a dál už se pokračovalo jen okreskami, až do cíle, města Tarascon. Kemp Tartarin (GPS 43°48'28.490"N 4°39'18.427"E, www.campingtartar... ) jsem už znal z minulosti. Leží na levém břehu u řeky Rhôny, vedle něj stojí obrovský hrad z 15. stol. „Château du Roi René“. Kemp byl téměř prázdný, my tak měli dostatek soukromí.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/chateau1.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/chateau2.jpg
Château du Roi René

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0810.jpg
Výletní loď na Rhôně

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01286.jpg
Piknik v kempu :-)
3.6. Tarascon – Avignon – Saint-Rémy-de-Provence - Pont Flavien – Martigues – Arles – Tarascon (256 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d3.jpg


Konečně mohly jít boční kufry z motorek dolů a my vyjeli jen nalehko. Tento den byla v plánu celodenní, přes 200 km dlouhá vyjížďka. To může vypadat jako skromný plán, ale vyjížďka obsahovala mnoho cílů, zejména historických památek. Aby se to dalo rozumně zvládnout, mnohé z nich jsme omrknuli jen z motorky.
Z kempu se táhla silnice do Avignonu okolo řeky Rhôny. Za zhlédnutí stojí zdejší zdymadla, která hojně využívají velké nákladní, ale i výletní lodě. Neméně zajímavou památkou je Fort Saint-André, což je pevnost obehnaná hradbami, rozléhající se nad Avignonem. Měla být vybudována ve 14. stol., aby demonstrovala moc francouzského krále oproti moci papežské.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0812.jpg
Fort Saint-André


Avignon, město vybudované Římany, byl ve 14. stol. sídlem papežů, nucených opustit Řím. Nejhonosnější stavbou je samotný papežský palác „Palais Des Papes“. Kousek nad ním se tyčí katedrála „Cathédrale Notre-Dame Des Doms“

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0813.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0820.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0823.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0828.jpg
Palais Des Papes

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0826.jpg
Cathédrale Notre-Dame Des Doms


Celé město je protkáno malebnými, starobylými uličkami. Neminuli jsme ani krásné náměstí „Place de l´Horloge“, kterému vévodí městská radnice s věží „Hotel de Ville“. Přes řeku mají v Avignonu postavený most ze 12. stol. „Pont Saint-Bénezet“. Vlastně už nevede přes celou řeku, protože jej postupně poškozovaly povodně a poslední kapkou byla ta v 17. stol. Slouží už jen jako turistická atrakce.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0816.jpg
Hotel de Ville

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0843.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0842.jpg
Pont Saint-Bénezet


Pokračovali jsme jižním směrem a zanedlouho dorazili do města Saint-Rémy-de-Provence. Prošli starobylé uličky, také nám to nedalo nenavštívit zdejší „vetešnický trh“.
Kousek za městem, podél silnice, nelze přehlédnout antické památky. Jsou to kenotaf a vítězný oblouk. Stojí tak osamoceně, jako by tam ani nepatřily. Ale není tomu tak, v minulosti za nimi stálo římské město Glanum, ze kterého už bohužel zbyly jen trosky.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0853.jpg
Saint-Rémy-de-Provence

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0861.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0862.jpg


Odtud jsme pak po delší jízdě dorazili k lagunovému jezeru „Étang de Berre“. Je tak obrovské, až nám nakrátko připadlo, že je to Středozemní moře. Ale místy odporný, hnilobný zápach a bahnitá voda nás z této iluze rychle probraly.
Nedaleko jeho severní zátoky, přes říčku Touloubre, vede románský most se dvěma oblouky. Teď už tam stojí opuštěný, není k němu žádná cesta.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0874.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0871.jpg
Na břehu Étang de Berre

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0864.jpg


Někde tady Jiřík u svého Fazera začal pozorovat technické problémy. Kapalina z chladiče mu přepadem odcházela do expanzní nádobky. Přitom nebylo tak horko, aby to nezvládalo normálně chladit…
Pak jsme pokračovali do Martigues, kde nás zajímal zejména přístav. V tomto městě je vybudovaný kanál, který spojuje Étang de Berre se Středozemním mořem.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0875.jpg
Martigues


Už bylo docela pozdě, pomalu nás začala přepadávat únava. Ještě jsem měl v plánu prohlídku města Arles. Už jsme nezastavovali a jen si to tam prohlédli za jízdy. Jen dodám, že tam jsou k vidění např. římské divadlo z 1. stol. př. n. l., oválná aréna, či Constantinovi lázně…

Po návratu do kempu se Jiřík začal vrtat v motorce a pokoušel se najít příčinu problémů. Konzultoval to i s mechanikem po telefonu, ten vyslovil podezření na nefunkční termostat, prasklé těsnění pod hlavou, nebo i prasklou hlavu. Termostat po ohřátí v horké vodě fungoval bezchybně. Tak to smontoval, že motorku zítra zkusí projet, zda se náhodou nestane zázrak. Moc v to ale nevěřil a začal se připravovat na ty nejčernější scénáře.


4.6. Tarascon - Pont du Gard - Uzès – Nîmes - Le Grau-du-Roi - Aigues Mortes – Saintes-Maries-de-la-Mer – Tarascon (241 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d4.jpg


Opět nás čekala vyjížďka podobné délky jako předchozí den. Nedaleko od Tarasconu stojí akvadukt „Pont du Gard“ ( www.pontdugard.fr ), první z našich zastávek. Na zdejším parkovišti začal opět Fazer „chrlit“ horkou vodu. Jiřík nebyl moc nakloněn možnosti servisní opravy někde tady. Pevně věřil tomu (my taky), že je to prasklá hlava či těsnění a předpokládal, že taková oprava by mohla být v servisu na delší dobu, nehledě na jazykovou bariéru a případně další možné komplikace… Vrátil se zpět do kempu, kde si začal telefonicky organizovat odvoz do ČR.

My pokračovali prohlídkou akvaduktu. Pochází z dob starověkého Říma a měl přivádět vodu do města Nîmes. Je 275 m dlouhý, 49 m vysoký. Údajně se používal až do 9. stol., následně v 17. stol. na nejnižší řadě dostavili cestu, aby ho šlo využívat i jako most.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0877.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0879.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0892.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0900.jpg


Voda k akvaduktu proudila z pramenů u města Uzès, které se stalo naším dalším cílem. Tam nelze přehlédnout katedrálu „Cathédrale Saint-Théodorit“ a středověkou věž „La Tour Fenestrelle“. Katedrála není původní, ta byla ve 12. stol. zničena. Při šmejdění úzkými uličkami, jsme si také nemohli nevšimnout vévodského paláce „Château Ducal“.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0906.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0907.jpg
La Tour Fenestrelle

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0913.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0910.jpg
Château Ducal


Po poledni nás přivítalo sluncem rozpálené město Nîmes, jež bylo v dobách římských jednou z nejdůležitějších křižovatek. Prohlídku jsme započali v amfiteátru „Arènes de Nîmes“, který pochází z 1. stol. př. n. l. a je nejzachovalejší stavbou tohoto typu na světě. Dříve v něm zápasili gladiátoři, nyní se používá pro býčí zápasy, divadelní představení či koncerty.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0918.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0920.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01324.jpg
Arènes de Nîmes


Několik minut chůze od amfiteátru, takřka uprostřed města je chrám „Maison Carrée“. Opět to má být nejzachovalejší římská stavba svého druhu. Uvnitř je muzeum.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0925.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0922.jpg
Maison Carrée


Žár slunce byl ubíjející, tak už se nám nechtělo šlapat k nejvyššímu místu města, kde stojí věž „Tour Magne“, či dalším vytipovaným památkám.
Po náročném vymotání se z města, jsme nabrali jižní kurz a vyrazili k pobřeží Středozemního moře. Pláž ve městě La Grande-Motte působila sympaticky. Okolí nás už tolik nenadchlo, všude hustá zástavba hotelů či vilek pro turisty. Sem bych se na dovolenou u moře určitě nevydal.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0929.jpg


Přístav „Port Camargue“, což má být největší výletní přístav v Evropě, nabízel již o něco pohlednější panoramata.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0932.jpg


Chtěli jsme se z blízka pokochat zajímavým, v půdorysu rozvětveným přístavištěm, které je patrné při pohledu na detail mapy. Bohužel tam nešlo najít vhodné místo, odkud by se nabízel pěkný výhled na celý přístav. Všude okolo stály domy, jejichž majitelé byli evidentně velmi zámožní. Na mola se dalo dostat jen z těch baráků, každý tam měl jako své soukromé „parkoviště“ pro kocábku.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/mpristavu.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0939.jpg


V nedalekém městě Aigues-Mortes, opět jakoby návrat do středověku. Město na mokřinách nechal vystavět Ludvík IX., jako přístav pro flotilu, mířící na křížové výpravy. Centrum je obehnáno masivními hradbami, jejichž obvod je něco přes 1600m. Město je také známé produkcí soli, která se vyrábí odpařováním „Salins du Midi“. Na trhu je tato sůl pod značkou „La Baleine“.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0942.jpg
Středověké hradby


Zvláštní krajinou jsme projížděli při cestě do města Saintes-Maries-de-la-Mer. V této oblasti se rozléhá národní park Camarque ( www.camargue.fr ). Plochá krajina plná lagun, solných stepí a do toho bílí koně, kteří tam pobíhali. Připadal jsem si jako v jiném světě. Samotné Saintes-Maries-de-la-Mer nás nijak zvlášť nenadchlo.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0945.jpg
Pláž u Saintes-Maries-de-la-Mer


Tento bod byl posledním plánovaným, už jen zbývalo dojet do nedalekého kempu. Tam už čekal Jiřík, obohacen pěší prohlídkou Tarasconu. Odvoz měl domluvený, dodávka byla již na cestě a měla dorazit následující den, někdy kolem poledne.5.6. Tarascon - Cassis (152 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d5.jpg


Ráno jsme sbalili stany, rozloučili se s Jiříkem a vyrazili západním směrem k pobřeží. Cesta nic moc. Foukal silný vítr, města byla zacpaná kolonami aut.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0947.jpg
Poslední okamžiky s Jiříkem


Nejhorší situace byla v Marseille, tak hustou dopravu jsem snad nezažil ani v Paříži. Navíc, díky ztrátě GPS signálu, po výjezdu z tunelu nastal zmatek. Na správnou trasu nás to navedlo oklikou, kolem přístavu. To nakonec přišlo vhod, protože se nám nabídla možnost vidět místo, odkud vyplouvají lodě na pevnost IF, která měla být na programu příštího dne.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0950.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0952.jpg
Začátek Marseille


Za Marseille to vypadalo zajímavěji. Kopce, klikatá silnice, která místy lemovala pobřeží. Nabízel se perfektní výhled na moře. Předpokládal jsem, že vyhledáme někde mezi Marseille - Saint Tropez kemp, který bude od pláže rozumně dostupný pěšky.
Vyšlo to na první pokus. Kemp Les Cigales (GPS 43°13'26.818"N 5°32'29.843"E, www.campingcassis... ) působil velmi sympaticky.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0962.jpg


Kemp je přímo ve městečku Cassis. To se rozléhá v údolí a je obehnáno nádherným horským masivem Les Calanques. Může se pyšnit i nejvyšším útesem Středozemního moře Cap Canaille, který dosahuje výšky téměř 400m. V okolí je neobvykle členité pobřeží, plné úzkých zátok či fjordů. Zdejší oblast je také známá produkcí vína, které se prodává pod značkou Cassis.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0972.jpg
Já a v pozadí Cap Canaille

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0974.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/cassis.jpg


Po ubytování jsme se ulicemi městečka vydali k moři, vzdáleného asi 15 min. chůze. Cestou nás zastavil místní četník a vytknul nám, že na sobě nemáme trička...
U přístavu mají menší kamenitou pláž. Lidí se tam smažilo dost, ale ve vodě skoro nikdo. Nejspíš pro ně byla voda příliš studená. Já s tím neměl problém, výzvě moře jsem neodolal. Bolek s Blankou se po prvním smočení tlapek šprajcnuli, dál to prostě nešlo. Ale po nějaké době nakonec Bolek zatnul zuby, vrhl se do vody a symbolicky doplaval k první bóji.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0964.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01355.jpg
Já si koupání užíval


Slunce pořádně zatápělo a za dobu nás pěkně spálilo. Na výlet do města jsme se vydali až k večeru. Procházka přístavem byla příjemným zakončením dne. Kolem je vybudováno hodně restaurací, většina zela prázdnotou. Zřejmě ještě nevyzrála ta správná sezóna.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0976.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0978.jpg
6.6. Cassis – Marseille - pevnost If - Frioulské ostrovy - Cassis (46 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d6.jpg


Kemp byl sice útulný, ale v noci jsme si příliš klidu neužili. Do pozdních nočních hodin hrála u místního baru parta domorodců petang a hlasivky při tom rozhodně nešetřili.
K přístavu v Marseillle to bylo z kempu nedaleko, ale díky zacpaným ulicím jízda zabrala přes hodinu. Bolek si vzal jeden boční kufr na odložení motohader, proto nešlo kopírovat styl jízdy domorodých skútristů, abychom urychlili přesun. Oni tam jezdí zleva, zprava, v protisměru, prostě využijí každou volnou skulinku. Občas urazí nějaké to zrcátko. Ale Francouzi jsou na silnicích velmi slušní a tolerantní, takže tento chaos funguje bez vážných kolizí.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0987.jpg
Přístav v Marseiile


Motorky jsme zaparkovali v ulici vedle přístavu. Lístky na výletní loď se prodávají v kanceláři, která sídlí u mola (GPS 43°17'39.328"N 5°22'26.060"E). Jízdy jsou dané pevným jízdním řádem a v nabídce je možnost koupit plavbu jen na pevnost If „Château d'If“, nebo i kombinovanou, která zahrnuje Frioulské ostrovy „Îles du Frioul“. Všechny potřebné informace jsou na webu plavební společnosti ( www.frioul-if-exp... ).

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0980.jpg
Kancelář plavební společnosti


Cesta lodí na pevnost trvá kolem 20 min. a během plavby se nabízí jedinečný výhled na město s okolím.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0991.jpg
Fort Saint-Jean

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0994.jpg
Cathedrale de la Major

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1103.jpg
Basilique Notre-Dame de la Garde

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1062.jpg
Château d'If


Přístup na ostrov je zdarma. Za vstup na hradby, nádvoří a do interiérů požadovali 3€/os. Samozřejmostí byl tištěný průvodce v češtině.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1011.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1021.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1018.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1025.jpg


Prohlídku je možno absolvovat individuálně, bez průvodce, pobyt není nijak časově ohraničen. Ani lístek na loď není vázán na konkrétní spoj. Lodě jezdí v půlhodinových intervalech.
Kromě pevnosti stojí za to projít okolo hradeb, odkud se dobře pozorují Marseille a okolní ostrovy.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1026.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1028.jpg
Nejnavštěvovanější cela…

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1029.jpg
... Edmond Dantès ani Abbé Faria už tam nebyli :-)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1046.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1048.jpg


Zhruba hodinka na prošmejdění celého ostrůvku stačila a po příjezdu lodi jsme pokračovali na Frijoulské ostrovy. To trvalo kolem 10 min.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1066.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1072.jpg


Docela velká skupina našich spolucestujících z lodě tam jela za pěkným koupáním. Ostrovy vesměs tvoří skály, vyžití zde najdou i příznivci pěší turistiky. Prolezení celého souostroví odhaduji minimálně na půl dne.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1080.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1084.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1085.jpg


Nám bohatě stačilo projít jen menší okruh. Není zde pusto, ve zdejší rybářské vesničce u přístavu funguje několik restaurací. Nabídce jedné z nich se nedalo odolat, protože jako denní menu zrovna nabízeli velký talíř mořských plodů a ryb, to přitom za cenu, za kterou bychom v Cassis dostali tu nejobyčejnější pizzu.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1091.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01399.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01402.jpg


Něž nám připravili hlavní chod, dostali jsme pečivo s dvěma druhy chutných pomazánek a džbán chladné vody. Potom přinesli obrovskou místu, kde byly krevety, chobotnice, mušle, kalamáry, sardinky, brambory… jen se po tom zaprášilo. Ještě to chtělo nakonec zalít zlatavým mokem a nemělo by to chybu. Po tak bohaté hostině se už nikomu chodit po ostrovech nechtělo, nejbližší spoj nás odvezl do Marseille.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1100.jpg


Tam opět nekonečné kolony aut, pohybujících se šnečím tempem. Tohle nás odradilo od dalšího průzkumu města a zdejších památek. Cestou městem jsme se při proplétání kolon navzájem ztratili. Naštěstí oba vybaveni GPSkama, tak si každý jel do kempu už po svém. Já si po cestě koupil velké balení piv, v kempu to pak jen zasyčelo. Byly to ty jejich piďi lahvičky 0.25l, takové jednohubky.7.6. Cassis – Massif des Maures – Saint Tropez - Cassis (297 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d7.jpg


Ráno jsme si trochu přivstali, abychom mohli vyrazit dřív a vyhnout se tak kolonám u velkých měst. Zpočátku to pěkně odsýpalo, ale s blížícím se Toulonem začala doprava houstnout. Vysvobození nastalo po sjetí na silnici D41, ve směru na Collobrières. Úzká horská silnička plná zatáček, prakticky žádná auta. Vede pohořím Maures „Massif des Maures“, přes průsmyk „Col de Babaou“ (414m). Více jak 60 km dlouhý hřeben se táhne mezi městy Hyères a Fréjus..... POKRAČOVÁNÍ --->

Komentáře

KiihardHot #471 KiihardHot
dne January 19 2016 14:28:32
cialis middot
http://cialisover...almart.com - cialis over the counter at walmart treatments for ed
<a href="http://cialisoverthecounterat-walmart.com">cialis over the counter at walmart</a> - www.viagra
viagra vs viagara
Ciallis without prescription, #472 Ciallis without prescription,
dne January 20 2016 21:47:35
Get cialis in us without prescription <a href="http://edmenhelp.com/#Ordering-online-cialis-without-precription">Can you buy viagra or cialis without a prescription?</a> Cialis vs cialis professional <a href=http://edmenhelp.com/#Generic-cialis-without-a-prescription>Cialis canada a s36.99</a>, Cialis walmart price,
<a href="http://edmenhelp.com/cilais-without-a-prescription-cheap/">Cilais without a prescription cheap</a> <a href="http://edmenhelp.com/cialis-supplers/">Cialis supplers</a> <a href="http://edmenhelp.com/generic-cialis-soft-tabs-20mg/">Generic cialis soft tabs 20mg</a>
Tadalafil generic best prices #473 Tadalafil generic best prices
dne January 21 2016 08:13:14
Www.cialiswithout... <a href="http://edmenhelp.com/#Free-cialis-samples">Cialis and viagra without a prescription</a> Generic for all <a href=http://edmenhelp.com/#Does-generic-cialis-work>Cilias on line pharmacy</a>, Canyou buy cialis safely off internet,
<a href="http://edmenhelp.com/brand-cialis-without-prescription/">Brand cialis without prescription</a> <a href="http://edmenhelp.com/generic-cialis-daily-use-online-pharmacy/">Generic cialis daily use online pharmacy</a> <a href="http://edmenhelp.com/cealis-without-perscription/">Cealis without perscription</a>
When will cialis be sold without a orescription #474 When will cialis be sold without a orescription
dne January 21 2016 21:11:16
How to get cialis without doctor <a href="http://edmenhelp.com/#How-does-cialis-work">Cialis soft tabs 20mg</a> Geneic cialis <a href=http://edmenhelp.com/#Cialis-without-a-doctor's-prescription-canada>How to get cialas for free</a>, Cialis daily use generic,
<a href="http://edmenhelp.com/cialis-for-daily-use-on-line/">Cialis for daily use on-line</a> <a href="http://edmenhelp.com/cheap-cialis-no-prescription/">Cheap cialis no prescription</a> <a href="http://edmenhelp.com/tadalafil-pharmacy/">Tadalafil pharmacy</a>
MsfvbdMr #475 MsfvbdMr
dne February 01 2016 03:56:26
Affordable prices can be found to cialis 20mg including from online pharmacies Life is meaningful again at cialis generic and save more money All these online suppliers offer buy cialis online without a prescription at superb savings to help minimize symptoms and feel healthier The effectiveness of Viagra in ED. viagra online pharmacy or in a regular pharmacy? Fast delivery of viagra on line when you find a great deal
Cialis from usa pharmacy #476 Cialis from usa pharmacy
dne February 06 2016 04:28:58
Cialis order online in usa <a href="http://edmenhelp.com/#Viagra-or-cialis-online-withoyt-prescription">C alis</a> Cialis daily dose <a href=http://edmenhelp.com/#Generic-cialis>Daily cialis without a doctor's prescription</a>, 5m cialis without a doctor's prescription,
<a href="http://edmenhelp.com/canyou-get-a-online-dr-perscreption-for/">Canyou get a online dr perscreption for cialis</a> <a href="http://edmenhelp.com/cheap-cialis-without-a-percription/">Cheap cialis without a percription</a> <a href="http://edmenhelp.com/pharmacy-usa-24h-review/">Pharmacy usa 24h review</a> , Online cialus <a href="http://canadiancialisgeneric.com/cilais-buy/">Cilais buy</a> <a href="http://canadiancialisgeneric.com/thekamagrastore-com/">Thekamagrastore.com</a> <a href="http://canadiancialisgeneric.com/cialis-5-mg-coupon/">Cialis 5 mg coupon</a>
Buying cialis without prescription #477 Buying cialis without prescription
dne February 06 2016 10:15:06
Cialis without a doctor's prescription using paypal <a href="http://edmenhelp.com/#Cialis-5mg-online">No prescription calis</a> Viagra without a perscription in usa <a href=http://edmenhelp.com/#Walmart-price-for-cialis-1-pill-20mg>Buying cialis on line with out a perscription</a>, Cialis samples,
<a href="http://edmenhelp.com/is-cialis-only-a-prescription/">Is cialis only a prescription</a> <a href="http://edmenhelp.com/legal-tadalafil/">Legal tadalafil</a> <a href="http://edmenhelp.com/buy-tadalafil-without-prescription/">Buy tadalafil without prescription</a> , Cialas no prescription <a href="http://canadiancgeneric.com/cialis-on-internet/">Cialis on internet</a> <a href="http://canadiancgeneric.com/cialis-without-a-doctor-s-prescription-canadian/">Cialis without a doctor's prescription canadian</a> <a href="http://canadiancgeneric.com/us-cialis-prescriptions/">Us cialis prescriptions</a>
Walmart pharmacy generic for cialis #478 Walmart pharmacy generic for cialis
dne February 19 2016 17:26:04
Cialis over the counter at walmart reviews <a href="http://edmenhelp.com/#Is-cialis-a-prescription-drug">Cialis in the usa</a> Where to get cialis 5mg without prescription <a href=http://edmenhelp.com/#Viagra-without-a-prescription-in-the-usa>Celalis</a>, Cheap cialis online,
<a href="http://edmenhelp.com/generic-cialis-from-india/">Generic cialis from india</a> <a href="http://edmenhelp.com/cialis-20-mg-walmart-price/">Cialis 20 mg walmart price</a> <a href="http://edmenhelp.com/new-cialis-male-best/">New cialis male best</a> , Buy cialas without precription online <a href="http://canadiancialisgeneric.com/cialis-on-line-no-prescription/">Cialis on line no prescription</a> <a href="http://canadiancialisgeneric.com/buying-cialis-without-perscription/">Buying cialis without perscription</a> <a href="http://canadiancialisgeneric.com/buy-cialis-over-the-counter/">Buy cialis over the counter</a>
LsfvbdMr #479 LsfvbdMr
dne February 19 2016 23:51:56
tay ignorant. need help writing a paper and manage your health problem and convenience are the main reasons for buying thesis database pills at the lowest prices online For great prices, write my essay cheap from sites that don’t post info about their company. Manufacturers offer low price of dissertation proposal template to reduce symptoms Consumers are aware of low price of doctoral dissertation at the lowest price possible
Discounted tadalafil #480 Discounted tadalafil
dne February 20 2016 11:16:44
Buy cialis from canada no prescription <a href="http://edmenhelp.com/#Buy-cialis-without-perscription">Thekamagrastore.com</a> Canadiancialis <a href=http://edmenhelp.com/#Buy-cialis-from-canada-no-prescription>Cialis soft tabs information</a>, Free samples cialis 5 mg,
<a href="http://edmenhelp.com/where-to-get-cialis-in-us/">Where to get cialis in us</a> <a href="http://edmenhelp.com/cialas-com/">Cialas.com</a> <a href="http://edmenhelp.com/cialis-com-free-sample/">Cialis.com free sample</a> , Non-prescription cialis for every day use <a href="http://canadiancgeneric.com/cialas-canada/">Cialas canada</a> <a href="http://canadiancialisgeneric.com/find-cealis-online/">Find cealis online</a> <a href="http://canadiancialisgeneric.com/cialis-pills-at-walmart/">Cialis pills at walmart</a>

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.13 sekund
3,068,706 návštěv