Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Poslední články

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 48
· Nejnovější člen: Mundy

Hiearchie článků

Francie 2012 - 1/2

Už jsem v těchto končinách kdysi byl a lákalo mě podívat se tam znovu. Za pomocí různých turistických průvodců se mi podařilo vytvořit docela obsáhlý itinerář. Neměla to být odpočinková dovolená, ale ani nebylo záměrem za každou cenu projet a vidět úplně „všechno“. Pro tuto akci se mně podařilo najít čtyři spojence. Vyrazili jsme tedy já z Břeclavi na XJ 600, Bolek s manželkou Blankou z Kadaně na Banditovi 1250 a Jiřík od Benešova na Fazerovi 1000.


fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d0.jpg


31.5. Břeclav - Kadaň (345 km)

Kolem poledne jsem se rozjel do Kadaně a cestou si patřičně vychutnal jízdu po dálnicích D2/D1. Nic neprasklo, žádné spoje, ani zavazadla se neuvolnila. Další dojmy snad netřeba popisovat.
V Kadani mi Bolek ukázal město a pak jsme ještě u piva probrali detaily dovolené.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0789.jpg1.6. Kadaň - Besancon (840 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d1.jpg


Ráno jsme se setkali s Jiříkem na dálniční benzínce, nedaleko Rozvadova a kolem deváté hodiny společně vyrazili směr západ. Počasí moc nepřálo, lokální přeháňky doprovázel silný vítr. Ale na druhou stranu, mohlo to být i horší.
Cesta Německem docela rychle utekla, kolem šestnácté hodiny nás už vítala prosluněná Francie. Do předem vytipovaného kempu zbývalo od hranice asi 150 km. To už se jelo vesměs okreskami mezi vesnicemi, s pohlednou krajinou okolo.

Kemp L'Esplanade (GPS 47°21'31.550"N 6°4'42.965"E, www.lesplanade.nl )
u vesnice Cromary byl výbornou volbou. Útulný kempík poskytoval velmi příjemné zázemí.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01282.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0796.jpg
2.6. Besancon - Tarascon (500 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d2.jpg


Přesun na jih jsem naplánoval částečně po okreskách, ale z větší části po dálnici. V tropickém vedru, které panovalo, nebylo cestování příliš záživné. Francouzi neumějí efektivně využívat třech jízdních pruhů, neustále se cpou do těch dvou ke středu, přitom pravý téměř nevyužívají. Díky tomu se na dálnici často vytvářely krátkodobé kolony a vznikaly nebezpečné situace.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0805.jpg
Pauza na dálničním odpočívadle


U města Orange konečně sjezd z dálnice a dál už se pokračovalo jen okreskami, až do cíle, města Tarascon. Kemp Tartarin (GPS 43°48'28.490"N 4°39'18.427"E, www.campingtartar... ) jsem už znal z minulosti. Leží na levém břehu u řeky Rhôny, vedle něj stojí obrovský hrad z 15. stol. „Château du Roi René“. Kemp byl téměř prázdný, my tak měli dostatek soukromí.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/chateau1.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/chateau2.jpg
Château du Roi René

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0810.jpg
Výletní loď na Rhôně

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01286.jpg
Piknik v kempu :-)
3.6. Tarascon – Avignon – Saint-Rémy-de-Provence - Pont Flavien – Martigues – Arles – Tarascon (256 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d3.jpg


Konečně mohly jít boční kufry z motorek dolů a my vyjeli jen nalehko. Tento den byla v plánu celodenní, přes 200 km dlouhá vyjížďka. To může vypadat jako skromný plán, ale vyjížďka obsahovala mnoho cílů, zejména historických památek. Aby se to dalo rozumně zvládnout, mnohé z nich jsme omrknuli jen z motorky.
Z kempu se táhla silnice do Avignonu okolo řeky Rhôny. Za zhlédnutí stojí zdejší zdymadla, která hojně využívají velké nákladní, ale i výletní lodě. Neméně zajímavou památkou je Fort Saint-André, což je pevnost obehnaná hradbami, rozléhající se nad Avignonem. Měla být vybudována ve 14. stol., aby demonstrovala moc francouzského krále oproti moci papežské.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0812.jpg
Fort Saint-André


Avignon, město vybudované Římany, byl ve 14. stol. sídlem papežů, nucených opustit Řím. Nejhonosnější stavbou je samotný papežský palác „Palais Des Papes“. Kousek nad ním se tyčí katedrála „Cathédrale Notre-Dame Des Doms“

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0813.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0820.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0823.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0828.jpg
Palais Des Papes

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0826.jpg
Cathédrale Notre-Dame Des Doms


Celé město je protkáno malebnými, starobylými uličkami. Neminuli jsme ani krásné náměstí „Place de l´Horloge“, kterému vévodí městská radnice s věží „Hotel de Ville“. Přes řeku mají v Avignonu postavený most ze 12. stol. „Pont Saint-Bénezet“. Vlastně už nevede přes celou řeku, protože jej postupně poškozovaly povodně a poslední kapkou byla ta v 17. stol. Slouží už jen jako turistická atrakce.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0816.jpg
Hotel de Ville

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0843.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0842.jpg
Pont Saint-Bénezet


Pokračovali jsme jižním směrem a zanedlouho dorazili do města Saint-Rémy-de-Provence. Prošli starobylé uličky, také nám to nedalo nenavštívit zdejší „vetešnický trh“.
Kousek za městem, podél silnice, nelze přehlédnout antické památky. Jsou to kenotaf a vítězný oblouk. Stojí tak osamoceně, jako by tam ani nepatřily. Ale není tomu tak, v minulosti za nimi stálo římské město Glanum, ze kterého už bohužel zbyly jen trosky.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0853.jpg
Saint-Rémy-de-Provence

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0861.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0862.jpg


Odtud jsme pak po delší jízdě dorazili k lagunovému jezeru „Étang de Berre“. Je tak obrovské, až nám nakrátko připadlo, že je to Středozemní moře. Ale místy odporný, hnilobný zápach a bahnitá voda nás z této iluze rychle probraly.
Nedaleko jeho severní zátoky, přes říčku Touloubre, vede románský most se dvěma oblouky. Teď už tam stojí opuštěný, není k němu žádná cesta.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0874.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0871.jpg
Na břehu Étang de Berre

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0864.jpg


Někde tady Jiřík u svého Fazera začal pozorovat technické problémy. Kapalina z chladiče mu přepadem odcházela do expanzní nádobky. Přitom nebylo tak horko, aby to nezvládalo normálně chladit…
Pak jsme pokračovali do Martigues, kde nás zajímal zejména přístav. V tomto městě je vybudovaný kanál, který spojuje Étang de Berre se Středozemním mořem.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0875.jpg
Martigues


Už bylo docela pozdě, pomalu nás začala přepadávat únava. Ještě jsem měl v plánu prohlídku města Arles. Už jsme nezastavovali a jen si to tam prohlédli za jízdy. Jen dodám, že tam jsou k vidění např. římské divadlo z 1. stol. př. n. l., oválná aréna, či Constantinovi lázně…

Po návratu do kempu se Jiřík začal vrtat v motorce a pokoušel se najít příčinu problémů. Konzultoval to i s mechanikem po telefonu, ten vyslovil podezření na nefunkční termostat, prasklé těsnění pod hlavou, nebo i prasklou hlavu. Termostat po ohřátí v horké vodě fungoval bezchybně. Tak to smontoval, že motorku zítra zkusí projet, zda se náhodou nestane zázrak. Moc v to ale nevěřil a začal se připravovat na ty nejčernější scénáře.


4.6. Tarascon - Pont du Gard - Uzès – Nîmes - Le Grau-du-Roi - Aigues Mortes – Saintes-Maries-de-la-Mer – Tarascon (241 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d4.jpg


Opět nás čekala vyjížďka podobné délky jako předchozí den. Nedaleko od Tarasconu stojí akvadukt „Pont du Gard“ ( www.pontdugard.fr ), první z našich zastávek. Na zdejším parkovišti začal opět Fazer „chrlit“ horkou vodu. Jiřík nebyl moc nakloněn možnosti servisní opravy někde tady. Pevně věřil tomu (my taky), že je to prasklá hlava či těsnění a předpokládal, že taková oprava by mohla být v servisu na delší dobu, nehledě na jazykovou bariéru a případně další možné komplikace… Vrátil se zpět do kempu, kde si začal telefonicky organizovat odvoz do ČR.

My pokračovali prohlídkou akvaduktu. Pochází z dob starověkého Říma a měl přivádět vodu do města Nîmes. Je 275 m dlouhý, 49 m vysoký. Údajně se používal až do 9. stol., následně v 17. stol. na nejnižší řadě dostavili cestu, aby ho šlo využívat i jako most.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0877.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0879.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0892.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0900.jpg


Voda k akvaduktu proudila z pramenů u města Uzès, které se stalo naším dalším cílem. Tam nelze přehlédnout katedrálu „Cathédrale Saint-Théodorit“ a středověkou věž „La Tour Fenestrelle“. Katedrála není původní, ta byla ve 12. stol. zničena. Při šmejdění úzkými uličkami, jsme si také nemohli nevšimnout vévodského paláce „Château Ducal“.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0906.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0907.jpg
La Tour Fenestrelle

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0913.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0910.jpg
Château Ducal


Po poledni nás přivítalo sluncem rozpálené město Nîmes, jež bylo v dobách římských jednou z nejdůležitějších křižovatek. Prohlídku jsme započali v amfiteátru „Arènes de Nîmes“, který pochází z 1. stol. př. n. l. a je nejzachovalejší stavbou tohoto typu na světě. Dříve v něm zápasili gladiátoři, nyní se používá pro býčí zápasy, divadelní představení či koncerty.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0918.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0920.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01324.jpg
Arènes de Nîmes


Několik minut chůze od amfiteátru, takřka uprostřed města je chrám „Maison Carrée“. Opět to má být nejzachovalejší římská stavba svého druhu. Uvnitř je muzeum.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0925.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0922.jpg
Maison Carrée


Žár slunce byl ubíjející, tak už se nám nechtělo šlapat k nejvyššímu místu města, kde stojí věž „Tour Magne“, či dalším vytipovaným památkám.
Po náročném vymotání se z města, jsme nabrali jižní kurz a vyrazili k pobřeží Středozemního moře. Pláž ve městě La Grande-Motte působila sympaticky. Okolí nás už tolik nenadchlo, všude hustá zástavba hotelů či vilek pro turisty. Sem bych se na dovolenou u moře určitě nevydal.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0929.jpg


Přístav „Port Camargue“, což má být největší výletní přístav v Evropě, nabízel již o něco pohlednější panoramata.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0932.jpg


Chtěli jsme se z blízka pokochat zajímavým, v půdorysu rozvětveným přístavištěm, které je patrné při pohledu na detail mapy. Bohužel tam nešlo najít vhodné místo, odkud by se nabízel pěkný výhled na celý přístav. Všude okolo stály domy, jejichž majitelé byli evidentně velmi zámožní. Na mola se dalo dostat jen z těch baráků, každý tam měl jako své soukromé „parkoviště“ pro kocábku.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/mpristavu.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0939.jpg


V nedalekém městě Aigues-Mortes, opět jakoby návrat do středověku. Město na mokřinách nechal vystavět Ludvík IX., jako přístav pro flotilu, mířící na křížové výpravy. Centrum je obehnáno masivními hradbami, jejichž obvod je něco přes 1600m. Město je také známé produkcí soli, která se vyrábí odpařováním „Salins du Midi“. Na trhu je tato sůl pod značkou „La Baleine“.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0942.jpg
Středověké hradby


Zvláštní krajinou jsme projížděli při cestě do města Saintes-Maries-de-la-Mer. V této oblasti se rozléhá národní park Camarque ( www.camargue.fr ). Plochá krajina plná lagun, solných stepí a do toho bílí koně, kteří tam pobíhali. Připadal jsem si jako v jiném světě. Samotné Saintes-Maries-de-la-Mer nás nijak zvlášť nenadchlo.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0945.jpg
Pláž u Saintes-Maries-de-la-Mer


Tento bod byl posledním plánovaným, už jen zbývalo dojet do nedalekého kempu. Tam už čekal Jiřík, obohacen pěší prohlídkou Tarasconu. Odvoz měl domluvený, dodávka byla již na cestě a měla dorazit následující den, někdy kolem poledne.5.6. Tarascon - Cassis (152 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d5.jpg


Ráno jsme sbalili stany, rozloučili se s Jiříkem a vyrazili západním směrem k pobřeží. Cesta nic moc. Foukal silný vítr, města byla zacpaná kolonami aut.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0947.jpg
Poslední okamžiky s Jiříkem


Nejhorší situace byla v Marseille, tak hustou dopravu jsem snad nezažil ani v Paříži. Navíc, díky ztrátě GPS signálu, po výjezdu z tunelu nastal zmatek. Na správnou trasu nás to navedlo oklikou, kolem přístavu. To nakonec přišlo vhod, protože se nám nabídla možnost vidět místo, odkud vyplouvají lodě na pevnost IF, která měla být na programu příštího dne.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0950.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0952.jpg
Začátek Marseille


Za Marseille to vypadalo zajímavěji. Kopce, klikatá silnice, která místy lemovala pobřeží. Nabízel se perfektní výhled na moře. Předpokládal jsem, že vyhledáme někde mezi Marseille - Saint Tropez kemp, který bude od pláže rozumně dostupný pěšky.
Vyšlo to na první pokus. Kemp Les Cigales (GPS 43°13'26.818"N 5°32'29.843"E, www.campingcassis... ) působil velmi sympaticky.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0962.jpg


Kemp je přímo ve městečku Cassis. To se rozléhá v údolí a je obehnáno nádherným horským masivem Les Calanques. Může se pyšnit i nejvyšším útesem Středozemního moře Cap Canaille, který dosahuje výšky téměř 400m. V okolí je neobvykle členité pobřeží, plné úzkých zátok či fjordů. Zdejší oblast je také známá produkcí vína, které se prodává pod značkou Cassis.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0972.jpg
Já a v pozadí Cap Canaille

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0974.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/cassis.jpg


Po ubytování jsme se ulicemi městečka vydali k moři, vzdáleného asi 15 min. chůze. Cestou nás zastavil místní četník a vytknul nám, že na sobě nemáme trička...
U přístavu mají menší kamenitou pláž. Lidí se tam smažilo dost, ale ve vodě skoro nikdo. Nejspíš pro ně byla voda příliš studená. Já s tím neměl problém, výzvě moře jsem neodolal. Bolek s Blankou se po prvním smočení tlapek šprajcnuli, dál to prostě nešlo. Ale po nějaké době nakonec Bolek zatnul zuby, vrhl se do vody a symbolicky doplaval k první bóji.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0964.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01355.jpg
Já si koupání užíval


Slunce pořádně zatápělo a za dobu nás pěkně spálilo. Na výlet do města jsme se vydali až k večeru. Procházka přístavem byla příjemným zakončením dne. Kolem je vybudováno hodně restaurací, většina zela prázdnotou. Zřejmě ještě nevyzrála ta správná sezóna.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0976.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0978.jpg
6.6. Cassis – Marseille - pevnost If - Frioulské ostrovy - Cassis (46 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d6.jpg


Kemp byl sice útulný, ale v noci jsme si příliš klidu neužili. Do pozdních nočních hodin hrála u místního baru parta domorodců petang a hlasivky při tom rozhodně nešetřili.
K přístavu v Marseillle to bylo z kempu nedaleko, ale díky zacpaným ulicím jízda zabrala přes hodinu. Bolek si vzal jeden boční kufr na odložení motohader, proto nešlo kopírovat styl jízdy domorodých skútristů, abychom urychlili přesun. Oni tam jezdí zleva, zprava, v protisměru, prostě využijí každou volnou skulinku. Občas urazí nějaké to zrcátko. Ale Francouzi jsou na silnicích velmi slušní a tolerantní, takže tento chaos funguje bez vážných kolizí.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0987.jpg
Přístav v Marseiile


Motorky jsme zaparkovali v ulici vedle přístavu. Lístky na výletní loď se prodávají v kanceláři, která sídlí u mola (GPS 43°17'39.328"N 5°22'26.060"E). Jízdy jsou dané pevným jízdním řádem a v nabídce je možnost koupit plavbu jen na pevnost If „Château d'If“, nebo i kombinovanou, která zahrnuje Frioulské ostrovy „Îles du Frioul“. Všechny potřebné informace jsou na webu plavební společnosti ( www.frioul-if-exp... ).

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0980.jpg
Kancelář plavební společnosti


Cesta lodí na pevnost trvá kolem 20 min. a během plavby se nabízí jedinečný výhled na město s okolím.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0991.jpg
Fort Saint-Jean

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_0994.jpg
Cathedrale de la Major

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1103.jpg
Basilique Notre-Dame de la Garde

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1062.jpg
Château d'If


Přístup na ostrov je zdarma. Za vstup na hradby, nádvoří a do interiérů požadovali 3€/os. Samozřejmostí byl tištěný průvodce v češtině.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1011.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1021.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1018.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1025.jpg


Prohlídku je možno absolvovat individuálně, bez průvodce, pobyt není nijak časově ohraničen. Ani lístek na loď není vázán na konkrétní spoj. Lodě jezdí v půlhodinových intervalech.
Kromě pevnosti stojí za to projít okolo hradeb, odkud se dobře pozorují Marseille a okolní ostrovy.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1026.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1028.jpg
Nejnavštěvovanější cela…

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1029.jpg
... Edmond Dantès ani Abbé Faria už tam nebyli :-)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1046.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1048.jpg


Zhruba hodinka na prošmejdění celého ostrůvku stačila a po příjezdu lodi jsme pokračovali na Frijoulské ostrovy. To trvalo kolem 10 min.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1066.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1072.jpg


Docela velká skupina našich spolucestujících z lodě tam jela za pěkným koupáním. Ostrovy vesměs tvoří skály, vyžití zde najdou i příznivci pěší turistiky. Prolezení celého souostroví odhaduji minimálně na půl dne.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1080.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1084.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1085.jpg


Nám bohatě stačilo projít jen menší okruh. Není zde pusto, ve zdejší rybářské vesničce u přístavu funguje několik restaurací. Nabídce jedné z nich se nedalo odolat, protože jako denní menu zrovna nabízeli velký talíř mořských plodů a ryb, to přitom za cenu, za kterou bychom v Cassis dostali tu nejobyčejnější pizzu.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1091.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01399.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01402.jpg


Něž nám připravili hlavní chod, dostali jsme pečivo s dvěma druhy chutných pomazánek a džbán chladné vody. Potom přinesli obrovskou místu, kde byly krevety, chobotnice, mušle, kalamáry, sardinky, brambory… jen se po tom zaprášilo. Ještě to chtělo nakonec zalít zlatavým mokem a nemělo by to chybu. Po tak bohaté hostině se už nikomu chodit po ostrovech nechtělo, nejbližší spoj nás odvezl do Marseille.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1100.jpg


Tam opět nekonečné kolony aut, pohybujících se šnečím tempem. Tohle nás odradilo od dalšího průzkumu města a zdejších památek. Cestou městem jsme se při proplétání kolon navzájem ztratili. Naštěstí oba vybaveni GPSkama, tak si každý jel do kempu už po svém. Já si po cestě koupil velké balení piv, v kempu to pak jen zasyčelo. Byly to ty jejich piďi lahvičky 0.25l, takové jednohubky.7.6. Cassis – Massif des Maures – Saint Tropez - Cassis (297 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d7.jpg


Ráno jsme si trochu přivstali, abychom mohli vyrazit dřív a vyhnout se tak kolonám u velkých měst. Zpočátku to pěkně odsýpalo, ale s blížícím se Toulonem začala doprava houstnout. Vysvobození nastalo po sjetí na silnici D41, ve směru na Collobrières. Úzká horská silnička plná zatáček, prakticky žádná auta. Vede pohořím Maures „Massif des Maures“, přes průsmyk „Col de Babaou“ (414m). Více jak 60 km dlouhý hřeben se táhne mezi městy Hyères a Fréjus..... POKRAČOVÁNÍ --->

Komentáře

Alomzosr #501 Alomzosr
dne April 01 2016 05:30:49
cialis 20mg tablets legend
http://cialisover...almart.org - cialis over the counter walmart
cialis our users have posted a total of
<a href="http://cialisoverthecounteratwalmart.org">cialis over counter
</a> - viagra generic canada display topics from previous
pharma viagra viagra
Bonnie Dingess #502 Bonnie Dingess
dne April 04 2016 07:59:43
From fast cars to the bling to the planes and watches . the proceeds of crime really do raise the eyebrows.Mr Johnston said representatives of Wilsons Auctions attend the homes of suspects with police forces or government agencies after a convction to see what goods have been amassed and could be seized and auctioned off.We,re looking at the fast cars, the bling, the Floyd Mayweather diamante cheap replica watches (the US boxer is notorious for his fondness for multi-million pound bejewelled timepieces)."The company has also opened an office in Spain to deal with holiday home disposals.But dealing with the proceeds of wholesale replica watch crime can be fraught. The company operates a live bid system online, so that you don,t have to attend an auction in person to make a bid.
canadian pharcharmy online #503 canadian pharcharmy online
dne April 17 2016 18:51:14
<a href=http://canadianpharcharmyonlineusa.com/>canadian pharcharmy online</a>
<a href="http://canadianpharcharmyonlineusa.com/">canadian pharcharmy online</a>
http://canadianph...neusa.com/ canadian pharcharmy online
sdf #504 sdf
dne May 03 2016 02:20:43
"The uggs on sale purpose scarpe hogan of lunette ray ban pas cher my timberland femme headquarters," air jordan shoes said michael kors handbags Hodges. lululemon australia "Is ralph lauren outlet to abercrombie and fitch make instyler ionic styler sure uggs outlet that beats by dr dre all p90x3 land oakley sunglasses forces air jordans in roshe run NATO michael kors outlet and air max our thomas sabo uk partners tommy hilfiger are nfl jerseys able roshe runs to ray ban prezzi work gucci outlet together hogan to nfl redskins jerseys help longchamp handbags land new balance outlet forces mont blanc and giuseppe zanotti soldiers north face backpacks to polo ralph lauren be puma online shop effective michael kors taschen as cheap eyeglasses they thomas sabo can nike mercurial be hollister kids inside mcm backpack outlet a replica watches joint, cheap jerseys coalition nike factory environment."Rapid toms outlet Trident converse 2013 louboutin shoes is jordan a atl jerseys U.S. michael kors outlet online Army coach outlet Europe-led, air jordan retro multinational cheap michael kors field barbour jacket outlet training bottega bags and beats headphones command hollister clothing store post air huarache exercise prada handbags occurring nike outlet at long champ the longchamp International chanel bags Peacekeeping longchamp outlet and nike shoes Security nfl falcons jerseys Center, nike air max or michael kors outlet IPSC, burberry outlet in oakley sunglasses cheap Yavoriv, canada gooses outlet July tiffany and co 8-19, oakley sunglasses that north face involves burberry handbags approximately ralph lauren outlet 1,300 michael kors handbags troops toms outlet from nike free run 17 montre femme nations. levis outlet store The designer handbags exercise toms outlet is adidas designed oklahoma city thunder to hollister co enhance ralph lauren interoperability north face outlet between christian louboutin forces uhren shop and true religion outlet promote prada outlet regional nfl chiefs jerseys stability tory burch and ralph lauren polos security."I nike huarache came washington wizards jerseys to nike Rapid tn requin pas cher Trident ugg australia 2013 air max 2015 to burberry outlet see nfl packers jerseys this juicy couture clothings facility nfl giants jerseys and mcm handbags to tiffany jewelry watch nfl dolphins jerseys the gucci training hou jerseys that's asics going ralph lauren uk on, oakley vault with giuseppe shoes Ukraine burberry outlet and mizuno running U.S. pandora bracelet Army louboutin shoes Europe asics gel working roshe run together ralph lauren polos to michaelkors.com create nfl chargers jerseys a air max good prada shoes exercise," air max said swarovski jewelry Hodges. nfl bears jerseys "I've michael kors been replica watches very burberry online shop impressed nike free run 5.0 with milwaukee bucks jerseys everything cheap nfl jerseys I've bcbg max seen."During nike his michael kors outlet visit, abercrombie kids Hodges abercrombie toured hilfiger online shop facilities moncler jackets outlet and hair straightener received moncler jackets a memphis grizzlies jerseys briefing timberland outlet from michael kors purses Ukrainian tiffany and co officers burberry handbags leading oakley sunglasses the jimmy choo multinational huarache headquarters polo ralph as oakley vault part nike shoes of valentino shoes the nfl jaguars jerseys field-training air max 90 exercise. converse outlet He nfl lions jerseys expressed cheap oakley sunglasses that nike canada interoperability pandora is the north face outlet the philadelphia 76ers key marc jacobs outlet to new balance shoes the chi jerseys multinational uggs canada training uggs outlet he converse sneakers observed. kate spade outlet In lulu lemon adding tommy hilfiger online how michael kors handbags his woolrich outlet headquarters uggs plays ugg boots a cheap oakley sunglasses role michael kors handbags in oakley the gucci shoes process, toms outlet he the north face remarked mcm bags that yoga pants "NATO nfl jets jerseys standard nfl steelers jerseys is burberry outlet store a mac cosmetics line chi flat iron that sas jersey everyone ugg boots clearance can coach factory meet; relojes everyone coach outlet store trains barbour jackets to coach outlet online the beats headphones same nfl azcardinals jerseys standard."He brooklyn nets jerseys also portland trail blazers jerseys observed oakley outlet online two ralph lauren Ukrainian insanity calendar airborne chanel handbags operations, nfl bengals jerseys including michael kors outlet online pararescue rolex watches forces ferragamo shoes conducting cheap michael kors a ray ban search calvin klein underwear and ray bans rescue roshe runs mission."I nfl patriots jerseys think ralph lauren factory store it's polo ralph lauren very air force important pandora canada that burberry sale our replica watches nations mac cosmetics retain adidas schuhe the nike outlet ability nike to juicy couture do prada a michael kors bags forced heat jerseys entry," nike Hodges burberry outlet said. michael kors "You dre beats have chh jerseys to gucci mens shoes have burberry airborne celine bags capabilities nike air and ray ban sunglasses outlet I'm hermes bags glad nba jerseys to phoenix suns jersey see pandora jewellery australia this gucci shoes outlet exercise adidas emphasizes eyeglasses frames that."In tory burch handbags the michael kors future, kate spade Hodges nfl buccaneers jerseys sees nike air max the jordans for sale opportunity burberry outlet online for rayban the rolex Rapid abercrombie fitch Trident carmelo anthony jersey exercises air max shoes to air jordans expand."It watches has air max the michael kors capacity softball bats to warriors jersey be adidas part nike free run of tommy hilfiger outlet a michael kors outlet distributed ray ban command-post burberry outlet online exercise, nike air max 2014 with orlando magic jerseys headquarters chris paul jersey [across tiffany and co australia Europe] ralph lauren outlet online as oakley part soccer shoes of coach factory outlet the nfl bills jerseys same oakley sunglasses exercise," coach outlet he coach factory outlet online said.KYIV, nike air max Apr abercrombie 6, prada outlet 2013 nike roshe (UBO) abercrombie and fitch -- burberry outlet online The ray ban outlet Hollywood tory burch sale and nfl colts jerseys Jewish nike air jordan communities air max of swarovski jewelry the toms shoes United ray ban outlet States lululemon canada have michael kors outlet expressed michael kors canada outrage detroit pistons jerseys at abercrombie and fitch the michael kors actions michael kors outlet online of nfl panthers jerseys some supra footwear members replica handbags of pandora charms Ukraine's cheap oakley parliament true religion jeans women who swarovski crystal refused hermes birkin to tiffany jewelry back uggs on sale an nfl jerseys anti-hate nfl broncos jerseys bill, coach outlet online CBS swarovski television gucci belts network cleveland cavaliers said, gooses jackets citing cheap true religion information pandora charms from swarovski canada Religious bottega veneta Association ferragamo for supra shoes Equality mcm backpack outlet for nfl vikings jerseys All, indiana pacers jerseys UkrInform new balance reported.“The utah jazz jerseys bill salvatore ferragamo was babyliss effectively softball bats blocked designer handbags by uggs the ugg Svoboda christian louboutin shoes Party, coach factory whose coach outlet store online leadership north face jackets includes jimmy choo an adidas MP nike.com who coach factory referred chanel to basketball shoes actress michael kors bags Mila nfl rams jerseys Kunis ghd as bcbg max azria a toms.com ‘Jewess.’ air huarache Lawmaker ugg australia Igor coach purses outlet online Miroshnichenko burberry sale made toronto raptors jerseys the salomon Mila chi hair Kunis iphone 4s cases comment ed hardy during northface a the north face outlet rant nike roche run on kate spade outlet online Facebook ray-ban sunglasses several marc jacobs months north face jackets ago,” converse shoes the ralph lauren polo report swarovski online reads.Mila www.tommyhilfiger.nl Kunis hollister online shop deutschland [seen dal jerseys in toms shoes outlet the cheap michael kors accompanying rolex watches for sale photo] nfl texans jerseys is ray ban zonnebril an puma shoes American harrods london actress nfl cowboys jerseys who ugg boots was lal jersey born oakley sunglasses cheap into coach purses factory a minnesota timberwolves jerseys Jewish uggs boots family nfl titans jerseys in polo outlet store Ukraine purses and handbags and longchamp handbags moved vans shoes to nfl saints jerseys Angeles toms shoes outlet with hermes outlet her red bottom shoes family longchamp taschen when coach bags outlet she bride dresses was nfl raiders jerseys 7. nfl eagles jerseys

new balance louboutin shoes nike free ray ban outlet reebok beats by dre nike mercurial ralph lauren ray ban sunglasses chanel purses hollister gucci handbags ray bans tory burch sale north face nfl browns jerseys nfl seahawks jerseys tiffany und co nfl ravens jerseys polo ralph lauren outlet online womens clothing michael kors bags bebe clothing boston celtics jerseys ralph lauren ralph lauren adidas shoes mcm backpack nike.com ray ban wayfarer adidas rolex watches retro jordans tommy hilfiger outlet stores sacramento kings jerseys coach factory outlet ugg australia tommy hilfiger outlet stores free run vans christian louboutin gucci shoes timberland shoes mcm backpack true religion jeans outlet lulu lemon vans new orleans pelicans jerseys wedding dress nfl 49ers jerseys ralph lauren online shop new balance canada shoes outlet air max 1 polo ralph lauren outlet longchamp nuggets jersey
wxm #505 wxm
dne May 06 2016 05:05:59
trying suns jersey to woolrich outlet eliminate. toms outlet After puma online shop a beats audio rest, michael kors the cheap ray ban loss air max 2014 of 76ers jerseys the nike air force original p90x3 move burberry outlet online less tory burch handbags noise, yoga pants more juicy couture firm kate spade attachment. michael kors purses After air jordan retro that, veneta we nike running can hollister clothing carries new orleans pelicans jersey a coach usa filling ugg boots of pandora jewellery australia the barbour womens jackets heart, pandora charms is new balance pleased burberry the new balance shoes road.Let cheap michael kors your gucci handbags heart milwaukee bucks jersey slow ugg a houston rockets slow, rolex allowing chargers jerseys life true religion jeans outlet to coach outlet online become prada shoes more ralph lauren intelligent. rayban Heart mcm handbags slow, beats by dre headphones the warriors jerseys gas levis jeans level, nike air max and eagles jerseys people abercrombie and fitch will tory burch go broncos jerseys into wedding dress a vans shoes peaceful buccaneers jerseys state. nba jerseys Looking toms shoes outlet back nfl jerseys through burberry outlet online the roshe run road nike store at polo ralph lauren this timberland time, ralph lauren sum ugg australia up coach bags outlet experience, cheap oakley sunglasses analysis steelers jerseys of gucci mens shoes the yoga pants pros insanity workout calendar and giants jerseys cons, ray ban sunglasses I polo ralph lauren three nike air max times burberry online shop daily, patriots jerseys over red bottom time, polo ralph lauren not gucci only gucci outlet repair, cheap nfl jerseys but uggs outlet Tien-chi. bcbg max azria The michael kors so-called moncler women jackets quiet the north face Zhiyuan puma shoes outlet order. coach bags outlet Past adidas pain panthers jerseys and salvatore ferragamo joy, burberry outlet success rolex watches or giuseppe zanotti sneakers failure, ray ban sunglasses outlet one michael kors by ugg one tommy hilfiger outlet to pandora bracelet be longchamp handbags borne burberry outlet store in uggs mind, gooses it north face jackets will coach factory not timberland boots repeat tiffany and co the spurs jerseys same dre headphones mistakes new balance outlet in tommy hilfiger online the ray ban pas cher front www.tommyhilfiger.nl row, canada gooses less air max shoes to tommy hilfiger go prada outlet many michael kors outlet online detours, lululemon so prada outlet that uggs canada we bebe outlet can sunglasses for women successfully cheap jerseys reach tiffany the nike air max thea destination.Let toronto raptors jersey your coach purses outlet heart michael kors outlet online slow harrods london a lululemon australia slow, jets jerseys slack denver nuggets jerseys not babyliss flat iron find chanel bags a michael jordan reason, kate spade handbags but mcm handbags not cheap nike shoes resigned, oakley sunglasses cheap drift. salomon schuhe It ugg australia allows mac cosmetics the hollisterco mind north face backpacks becomes nike fu?ballschuhe light louboutin shoes weight, ray ban outlet so long champ tired chi flat iron soul sacramento kings becomes oakley sunglasses cheap Seiitsu, mizuno running shoes let air jordan shoes us burberry sale in coach outlet sale the minnesota timberwolves jersey way new balance of michael kors handbags life polo outlet store and falcons jerseys song supra footwear 且行且珍惜 jordan shoes spectrum uggs on sale under abercrombie.com more the north face beautiful michael kors melody.Let ralph lauren online shop your abercrombie and fitch heart coco chanel slow north face a ferragamo shoes slow, tiffany canada you adidas superstar will nike running shoes suddenly michael kors find nike huarache that: mcm backpack the relojes original ralph lauren outlet world chanel outlet is ralph lauren outlet online so abercrombie and fitch kids beautiful pandora charms ......In gucci handbags the marc by marc jacobs central packers jerseys enterprises hermes belt did indiana pacers jersey a adidas zx flux lifetime, raiders jerseys I toms shoes went bcbg max to gucci belts a airmax retired thomas sabo uk auditor, moncler mens jackets or ralph lauren polo dry cowboys jerseys line miami heat of michael kors outlet work, tory burch sandals the replica rolex pace michael kors outlet of easton bats work seahawks jerseys and hogan sito ufficiale private timberland outlet central bulls jerseys enterprises michael kors bags compared pandora to michaelkors.com a north face jackets big oakley sunglasses difference, designer handbags intense michael kors v?skor but ed hardy clothing orderly gafas oakley work chi hair is ray ban occhiali often jaguars jerseys extremely jimmy choo outlet busy, longchamp handbags but mavericks jerseys the supra footwear feeling ralph lauren factory store is red bottom shoes still okc jerseys very hermes outlet full, ferragamo feel ray ban zonnebril particularly jordans for sale comfortable longchamp with nike store uk the jimmy choo front hornets jersey of longchamp these ray bans children rayban after tory burch sandals ninety longchamp taschen Jishi ugg australia same true religion outlet stage, swarovski australia unspeakable ray bans taste, giuseppe zanotti feel oakley sunglasses outlet time nike air huarache flies ralph lauren outlet online blink saints jerseys of polo ralph lauren an asics eye rolex replica it montre homme would nike.com be michael kors uk these nike roshe run children oakley of michael kors handbags elders, polo ralph lauren outlet lamenting ray ban sunglasses Yu kate spade bags Xinsheng toms.com joy michael kors bags for nike air max their nba jerseys retirement redskins jerseys and adidas online shop their coach purses sale colleagues bears jerseys have pandora canada become jordan retro really oakley sunglasses a retro jordans good michael kors fortune, burberry outlet store unspeakable bengals jerseys joy, rams jerseys feel handbags outlet back valentino outlet to nike roshe run the nike store past, burberry handbags outlet suddenly eyeglasses stores much ray-ban sunglasses younger.Madding polo ralph crowd, ny jersey I celine outlet experienced ipad mini cases the michael kors ups roshes and swarovski downs prada of air max life, abercrombie kids the michael kors bags passion utah jazz jersey has bills jerseys been michael kors uhren tempered ray ban wayfarer as hilfiger outlet time nike mercurial vapor gradually replica watches become uggs outlet dull, converse chucks except converse shoes at toms outlet online work cheap oakley sunglasses meticulous, tiffany jewelry exercise burberry self-discipline mcm handbags character mcm handbags has replica watches not asics gel changed, detroit pistons but texans jerseys everything vans outlet is toms shoes outlet very portland trail blazers jersey calm, converse sneakers Although nike factory the cheap oakley sunglasses company's dre beats rhythm cheap shoes quickly, browns jerseys but uhren shop the true religion jeans women environment, cheap oakley conditions, ravens jerseys benefits michael kors outlet online sale are oakley sunglasses state-owned toms shoes outlet enterprises converse outlet can nike running shoes not ugg boots be red bottom compared, ghd the rolex watches company's swarovski jewelry compliance coach handbags with oakley sunglasses outlet the christian louboutin practitioner tommy hilfiger canada is nike tn working swarovski online shop time tiffany and co string purses and handbags Kong coach factory online chat hollister online unauthorized chiefs jerseys undergo calvin klein outlet the ugg australia phenomenon m a c cosmetics does tiffany und co not montblanc exist, north face canada a womens clothing staff easton bats began uggs outlet their 49ers jerseys work nike air max work, celtics jersey in marc by marc jacobs addition thomas sabo to swarovski crystal the burberry sale work michael kors outlet required longchamp outlet to air max contact soccer shoes outlet exchanges, true religion work-related adidas.se things nj jerseys generally coach outlet do nike shoes not barbour mens jackets talk, nike huarache maybe hogan I ghd hair straighterners outlet was christian louboutin uk doing lions jerseys business chanel

mcm bags air max bride dresses los angeles lakers nike air max nike roshe run dolphins jerseys cheap basketball shoes north face outlet colts jerseys gucci shoes coach outlet store online ralph lauren polo coach factory outlet online air max 90 oakley sunglasses ugg boots michael kors handbags memphis grizzlies jersey hollister abercrombie washington wizards jersey replica watches the north face outlet prada handbags cavaliers jersey michael kors handbags polo ralph lauren outlet online reebok coach factory outlet online zapatillas nike polo outlet nike shoes nike free 5.0 vikings jerseys coach bags rayban dre beats purses and handbags polo outlet online northface hermes birkin bag nike soccer shoes adidas superstar new balance nike.dk ralph lauren nike.se air max thea burberry outlet store juicy couture outlet vans schuhe louboutin nike free nike huarache nike roshe run lululemon outlet nike schoenen atlanta hawks jerseys lac jersey instyler ionic styler burberry outlet online bottega veneta swarovski crystal titans jerseys toms shoes outlet abercrombie hilfiger online shop gucci shoes outlet orlando magic jersey oakley adidas shoes burberry azcardinals jerseys hollister co michael kors australia

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.35 sekund
3,042,504 návštěv