Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Poslední články

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 2

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 48
· Nejnovější člen: Mundy

Hiearchie článků

Francie 2012 - 2/2

<--- PŘEDCHOZÍ DÍL ...Ráno jsme si trochu přivstali, abychom mohli vyrazit dřív a vyhnout se tak kolonám u velkých měst. Zpočátku to pěkně odsýpalo, ale s blížícím se Toulonem začala doprava houstnout. Vysvobození nastalo po sjetí na silnici D41, ve směru na Collobrières. Úzká horská silnička plná zatáček, prakticky žádná auta. Vede pohořím Maures „Massif des Maures“, přes průsmyk „Col de Babaou“ (414m). Více jak 60 km dlouhý hřeben se táhne mezi městy Hyères a Fréjus.

Byl to opravdu zážitek, projet tuto trasu. Je tam neuvěřitelné množství zatáček, vlastně tam ani rovinky nejsou. Na hrubém asfaltu Bolkova měkká a už tak sjetá zadní „Pilot Roadka“, dostala pořádně zabrat.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1107.jpg
Na rozcestí


V městečku Collobrières jsme se opět vrátili o několik století zpět a díky zmatené navigaci neplánovaně projeli několik starobylých uliček. Na náměstí nás zaujal právě probíhající trh, no my zase vzbudili zájem místních četníků.
S blížícím se Saint Tropez to začalo na silnicích houstnout a už nás nijak nepřekvapilo, že město okupovaly kolny aut. Naštěstí není tak velké, dostat se do centra nervalo dlouho ani šnečím tempem.
Ideálním místem pro zaparkování strojů bylo parkoviště u četnické stanice (GPS 43°16'9.811"N 6°38'7.638"E). Ta je pěkně zrekonstruovaná. Bohužel službu zde místo četníků vykonávala parta ožralých bezdomovců, povalujících se před stanicí. Jeden z nich se hlásil k polské národnosti, jakmile uviděl českou vlajku, velice se s námi začal vybavovat. Za celou dovolenou nebyl prvním, ani posledním. Hlásili se i Češi, ale vždy se z nich vyklubaly existence, na jejichž způsoby „reprezentace“ naší vlasti ve Francii bychom určitě hrdí nebyli.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1111.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1116.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01418.jpg


Kousek odtud je přístav s hlavní třídou, kde vždy na konci filmů stály davy oslavující četníky a pochodovaly mažoretky.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1123.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1126.jpg
Prodavači obrazů u přístavu. Na stejném místě jsou i ve filmu.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1129.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1140.jpg


Stojí za to prošmejdit i zdejší uličky, ve všech je něco zajímavého k vidění. V jedné z nich jsme narazili na galerii obrazů, které zachycují portréty minulých a současných ikon. Venku byl vystaven portrét Brigitte Bardot. Ta v Saint Tropez žila v přímořské vile „La Madrague“, po dobu své filmové kariéry. Jako v žádném přímořském městě, ani tady nechyběl rybí trh. Mít to v kempu kde ukuchtit, určitě si nějaké ryby či chobotnice nakoupíme.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1142.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1130.jpg


Stejně tak je zajímavá procházka kolem pobřeží. Všechno je tam uspořádané, nikde žádný nepořádek. Na moři se prohání smetánka na jachtách, v ulicích se pak vozí ve sportovních vozech. Ale nijak se při tom nepředvádějí, před přechody nám v klidu zastavovali, žádné túrování či hvízdání pneumatik. Chování, které by bylo u našich zbohatlíků jen těžko představitelné.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1135.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1136.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1138.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1118.jpg


Poněkud nemilé překvapení na všechny příchozí čekalo po výšlapu k vrcholu města. Tam stojí citadela z 16. stol., odkud má být jedinečný výhled na město. U vstupní brány stál pán a všechny posílal zpět se slovy „oupen tumorou…“. Přitom stačilo dát na začátek přístupové cesty ceduli. Naštěstí o kousek níže byla odbočka na stezku, která vedla k vyhlídce na město.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1145.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1150.jpg


Za městem jsme nevynechali krátkou zastávku u jedné z nejznámějších pláží, Pampelonne. Tam za námi přiběhli dva Slováci, které přilákaly české vlajky na motorkách. Jak se ukázalo, byli na dovolené také na motorkách. V moderní historii pamatuje pláž vylodění spojenců v roce 1944.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1153.jpg
Pláž Pampelonne

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1154.jpg
Pozůstatky mlýnů „Moulins de Paillas“, u silnice mezi Ramatuelle a Gassin.
8.6. Cassis – Monaco – Menton (280 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d8.jpg


Z kempu jsme vyjeli kolem šesté hodiny, ještě za příjemného chládku a mírného provozu na silnicích. Menton, který měl být dalším místem pro zakempování, byl vzdálen asi 300 km. Je krásné projíždět kolem pobřeží, ale díky nekonečným městům je to zdlouhavá cesta. V našem případě by to mohlo být courání skoro na celý den. Proto jsem trasu do Fréjus naplánoval po dálnici, za ním už pak po normální silnici kolem moře.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1160.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1163.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1164.jpg


Díky velké členitosti pobřeží se nedalo jet moc rychle, pořád se střádaly zatáčky a do toho nespočet měst, která někdy neměla konce. Na některých místech se dělaly tak obrovské vlny, že mořská voda cákala až na silnici. Každopádně až na pár nezáživných úseků se po většinu cesty nabízel jedinečný výhled na moře i přilehlé okolí. Projeli jsme známá letoviska Cannes a Nice
a to v nás zanechalo nepopsatelné dojmy.
Postupně začala doprava na silnicích houstnout. Za polovinou trasy už jsme byli docela utahaní a jízda nepřinášela tolik potěšení, spíš naopak.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1169.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1166.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1173.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1174.jpg


Příjemná změna nastala po odbočení na silničku vedoucí přes kopce. Jen minimální provoz, výhled shora na pobřeží byl zase něčím novým. Do toho střídání ostrých zatáček, stoupání a klesání. Toto nás opět probralo a dodalo další chuť k jízdě.
Měli jsme namířeno do kempu ve městě Menton, které je kousek od Monaka. V monackém knížectví kempy nejsou, v blízkém okolí je to také bída. Volba kempu Saint Michel (GPS 43°46'47.259"N 7°29'50.622"E, www.tourisme-ment... ) byla sázkou na jistotu, znal jsem ho totiž už z minulosti.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1239.jpg
V kempu


Po odstrojení motorek jsme vyjeli na výlet do Monaka. To je vzdálené asi 10 km, ale projet městem plným komplikovaných křižovatek či nepravidelných kruhových objezdů bylo docela náročné. Na motorkách bez bočních kufrů se styl jízdy dal přizpůsobit místním skútristům.
V Monaku s parkováním jednostopých vozidel není problém, v ulicích se vždycky nějaká místa najdou. My našli dobré místo v části Monte Carlo, asi 200m od slavného kasina a odtud pokračovali na prohlídku zbytku města pěšky.
Jak se dalo čekat, kolem kasina byla největší koncentrace turistů, stejné jako světové smetánky uvnitř. Před budovou je nádherný parčík, okolo zaparkované luxusní vozy, které nejsou na silnicích běžně k vidění.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1185.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1183.jpg
Casino de Monte Carlo


Už při procházení ulicemi je patrné, že se jedná o bohaté město. Všechno dokonale uspořádané, budovy jsou bez jediného kazu a nějaké „špinavé zákoutí“ by se tam asi těžko hledalo.
Ve zdejším přístavu je to podobné jako na parkovišti u kasina, prostě přehlídka těch nejluxusnějších jachet.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1194.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1189.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1199.jpg


Samozřejmě jsme nemohli minout silnice, které bývají součástí známého závodního okruhu. Jen pár dní nazpět se zde proháněly formule při tradiční Velké ceně Monaka. Organizátoři po akci nestihli všechno uklidit, ještě tam byly rozestavěné boxy, tribuny či svodidla. To nám výlet příjemně zpestřilo.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01478.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01484.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01476.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01481.jpg
Na startu


Také jsme měli možnost poplácat po ramenou slavného závodníka a zasednout do jeho formule. Nic nenamítal, byl totiž z bronzu. Sochy, které stojí na malém silničním ostrůvku už skoro 10 let, představují argentinského závodníka Juana Manuela Fangia a jeho stroj Mercedes-Benz 196. Ten se stal pětinásobným mistrem světa.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1202.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1203.jpg


Odtud potom strmou cestou do kopce, kde se za mohutnou vstupní branou rozléhá náměstí „Place du Palais“, jehož dominantou je knížecí palác „Palais princier“. Ten je střen knížecí gardou, jejíž slavnostní střídání probíhá před polednem. To jsme propásli. Z náměstí vedou středověké uličky, ohraničené vysokými domy. Jsou tam většinou jen prodavači cetek a restaurace. Cestou zpět k motorkám jsme také prošmejdili uličky za náměstím a dole, okolí přístavu.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1211.jpg
Po cestě k paláci

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1214.jpg
Place du Palais

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1222.jpg
Palais princier

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1220.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1229.jpg
Sedím na pořádných koulích

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1217.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1227.jpg
Výhled z hradeb

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01494.jpg
Blanka si tam koupila parádní kabelu

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1232.jpg
Kostelík Eglise-Sainte-Devote


Blanka toho měla za celý den dost, ale nám to ještě nestačilo. Po večeři nesměla chybět prohlídka Mentonu. Z kempu je vybudováno několik strmých schodišť, která vedou téměř do centra města. Nás nejvíc zajímalo pobřeží a přístav. Město je vybudované v kopcích, proto je na něj dobrý výhled.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1243.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1253.jpg


Ideálním místem pro pozorování jsou hradby starobylé pevnosti u přístavu. Ta je volně přístupná. Dominantou města je bazilika Saint Michel Archange, která ještě více vynikla při večerním nasvícení reflektory.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1257.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1264.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1259.jpg


Cesta zpět do kempu byla po tom schodišti nahoru docela náročná a dehydrovala nás natolik, že za oběť padly poslední zásoby piva.9.6. Menton – Grand Canyonu du Verdon (188 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d9.jpg


Sobotou naše mise podél pobřeží skončila a začali jsme nabírat severní kurz. Při cestě skrz Monako si Bolek ještě neodpustil fotku s motorkou na startu závodního okruhu.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1269.jpg


Až po Antibes cesta probíhala podobně, jako ta předchozího dne. Jen kousek kolem pobřeží, ale díky šnečímu tempu se to zdálo být nekonečné. V některých situacích jsem tam byl z místního dopravního značení naprosto zmatený. Ale připadlo mi, že to nechápala většina z řidičů a díky vzájemné toleranci nedocházelo k nějakým vyhroceným situacím.
Po zajetí hlouběji do vnitrozemí se ráz kraje rapidně změnil. Už žádná luxusem překypující města, ale obyčejné vesnice v kopcích. Ty spojovala jen úzká silnice, klikatá silnička. Později už to byly normálně široké okresky s přehlednými zatáčkami, které se daly projíždět mnohem svižněji. Já si tento úsek hodně užíval, dokonce se mi podařilo gumy ojet až po hrany, což se mi jindy nestává. S blížícím se kaňonem Verdon začalo být okolí mnohem zajímavější a na cestách takřka žádný provoz.
Tradičně jsem měl předem vytipovaný kemp, jenž měl dobré reference na internetu. Jednalo se o kemp Les Ruisses. V době našeho příjezdu měli na recepci několikahodinovou siestu a vjezd byl zahrazen závorou. Evidentně o nové hosty moc velký zájem neměli. Kempů je tam všude okolo plno, já měl ještě jeden záložní tip. Jmenoval se Les Pins (GPS 43°46'34.716"N 6°12'32.515"E, www.campinglespin... Plno zeleně, dobrá místa pro stany či moderní blok se sociálním zařízením. Moc se nám tam líbilo.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1270.jpg


Při obhlídce stroje Bolek zjistil, že má zadní pneu po bocích sjetou až na plátno. Poněkud přecenil výdrž pneumatiky, která měla něco za sebou, už když vyjížděl na dovolenou. Takže jeho odpoledním programem bylo hledání servisu, kde mu gumu opraví.
Já jsem se šel s Blankou koupat k přehradě „Lac de Sainte-Croix“, která je od kempu vzdálená zhruba 100 metrů. Voda tam byla průzračně čistá a výrazně teplejší než v moři. Všude okolo je nádherná příroda.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1272.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1286.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1289.jpg


Po návratu do kempu tam Bolek ještě nebyl. Přijel až k večeru a už z dálky jsem viděl, jak se mu na zadním kole leskne nová pneumatika. Tvářil se jako generál, který se vítězoslavně vrátil z válečného tažení. Aby ne! V oblasti, která by se dala přirovnat k venkovu, dokázal v sobotu odpoledne najít servis Suzuki, kde mu přezuli gumu a to i na model, který přesně chtěl. Přitom ho to stálo stejné peníze jako v našich končinách. Jak nám pak vyprávěl, cesta to byla hodně trnitá a musel vynaložit velké úsilí, než se mu podařilo servis sehnat.10.6. Cesta okolo Grand Canyon du Verdon - Cassis (161 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d10.jpg


Grand Canon je proláklina ve vápencovém masivu, dosahující délky 21 km a hloubky až 700 m. Je považován za jednu z nejpozoruhodnějších přírodních scenérií v Evropě. Na tuto oblast jsem se z celé dovolené těšil ze všeho nejvíc a konečně to bylo tady! Tento den jsme měli v plánu projet okruh okolo celého kaňonu, odpoledne ještě na loďkách kousek dovnitř.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1301.jpg


Ráno nádherné, slunečné počasí a příjemný chládek. Lepší podmínky pro takový výlet už ani být nemohly. Naším prvním cílem byla nedaleká půjčovna plavidel, abychom zjistili, jak tam fungují. Pro tři osoby nabízeli jen šlapadla 14€/hod, do dvou osob i kánoe či kajak.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1308.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1313.jpg
Přehrada Sainte-Croix


Okruh okolo kaňonu jsme začali na jeho jižní straně a proti směru hodinových ručiček. To jsme později ocenili, protože se dalo jet víc u skály než nad stržemi.
Silnice měla dobrý povrch, ale zatáčky byly většinou dost utažené a nepřehledné. Moc rychle se tam jet nedalo, ale to nám nevadilo, šlo o to se pokochat krajinou. Někteří motorkáři si s nepřehledností zatáček vůbec nedělali hlavu a klidně tam předjížděli auta. Někdy mně z toho běhal mráz po zádech.
Na místech s nějakou zajímavou vyhlídkou na kaňon tam mají udělané parkoviště nebo alespoň rozšířenou silnici. Ale provoz byl jen mírný, s motorkou se dalo zastavit skoro všude.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1314.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1316.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1317.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1328.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1333.jpg


Snad jen nějaký básník by dokázal slovy vyjádřit tu nádhernou scenérii, která se před našimi zraky rozprostírala. Já se o to pokoušet nebudu, nabízím pouze ty fotky. Jsou však jen slabým odvarem reality.
Na nejseverovýchodnější straně okruhu jsme odbočili na silnici vedoucí do nedalekého městečka Castellane. Účelem návštěvy bylo hlavně nakoupit nějaké potraviny, ale krátká obhlídka centra městečka také nesměla chybět.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1338.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1341.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1344.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1346.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1352.jpg


Výhled na kaňon z jeho severní strany mi připadal atraktivnější. Možná to bylo tím, že slunce jej lépe nasvěcovalo, než při ranním pohledu z jihu. Někde stál asfalt za prd a to jízdu znepříjemňovalo. Také začal houstnout provoz a už se tolik nedalo za jízdy kochat kaňonem.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1356.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1358.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1360.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1366.jpg


Po návratu do kempu jsme se převlekli do kraťasů a vyrazili k půjčovně loděk. Zrovna tam přijel i početný zájezd černochů, personál půjčovny je z neznámých důvodů všechny pustil před nás a my museli dlouho čekat.
Jak se po krátké plavbě ukázalo, pronajmout si šlapadlo nebyla nejlepší volba. I přes rychlé šlapání to jelo velmi pomalu.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1370.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1374.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1377.jpg


Zanedlouho po vjetí do útrob kaňonu začalo pršet. Tam to bylo nepříjemné, protože mezi těmi obrovskými stěnami docela dost protahovalo. Ale i tak ten výlet za to stál, tohle se jen tak nevidí.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1380.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1384.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1388.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1390.jpg


Původně se nám zdála hodina na prohlídku jako dostatečná, ale s tou pomalou šlapací kocábkou se nedalo daleko dojet. Příště bych raději zvolil kajak, nebo loďku s elektromotorem, které snad pronajímali v půjčovně na protějším břehu. Po návratu do přístaviště se počasí umoudřilo. Výzvě křišťálově čisté vody v přehradě jsme neodolali a zbytek času se věnovali vodním radovánkám.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1393.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1395.jpg


V kempu se pak za nějaký čas silně rozpršelo. Už to vypadalo, že proprší zbytek dne, ale naštěstí se to v podvečer uklidnilo. Na plácku vedle byli Švýcaři s karavanem. Řekli nám, že u nich teď skoro pořád prší a předpověď na další dny nevypadá optimisticky.
Trasu jsme měli naplánovanou právě přes Švýcarsko. Je to cesta horami, plná zatáček a v dešti to není nic příjemného. Švýcarsko mám už za deště projeté. Spolucestovatelům jsem navrhl, zda to raději neobjedeme přes Itálii. Sice pojedeme po přecpaných, nezáživných silnicích, ale snad za sucha. Zkoušeli jsme vymyslet nějakou zajímavou alternativu. Nabízel se průjezd do Itálie přes horské průsmyky, ale tam hrozilo, že budou díky sněhu ještě uzavřené. Jedinou možností byl návrat zpět k pobřeží a odtud pokračovat na východ. Absolvovat stejnou cestu zpátky na pobřeží se nikomu z nás nechtělo. Původní plán tedy zůstal nezměněn.11.6. Grand Canyon du Verdon – Grenoble – Ženevské jezero – Aeschi u Spiez (555 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d11.jpg


Během noci se obloha vymetla a ráno bylo azuro. To nám zvedlo náladu a dodalo naději, že bude pěkně i dál. Odtud vedla okreska mezi poli, sem tam nějaká vesnice. Místy spíš připomínala přejezdovou cestu jako k nějaké zahrádkářské kolonii. S navigací GARMIN se prostě nikdo nudit nebude.
U Bonnetaire jsme ještě zastavili na poslední nákup suvenýrů ve Francii. Jednalo se především o Camemberty, Rouqueforty či paštiky. Dobroty, které by v ČR stály minimálně dvakrát tolik, pokud by se daly vůbec sehnat.
Pak se pokračovalo po dálnici A51/A41, téměř až po Ženevské jezero. S blížícím se Švýcarskem vedla dálnice mezi horami a bylo se čím kochat i při cestě. Počasí se postupně kazilo, pořád se střídaly přeháňky. Ale naštěstí jen přeháňky…

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1399.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1401.jpg
U Ženevského jezera


V místech se suchými silnicemi se jelo dobře, hlavně když ta nádherná krajina okolo nebyla zahalena v mracích. Sice se trasa táhla mimo průsmyky, ale i tak nechybělo plno serpentin a zajímavých míst k vidění.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1404.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1406.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1408.jpg


Žádné konkrétní místo, kam bychom měli dorazit, jsem předurčené neměl. Jen v navigaci uložené kempy podél naší trasy. Zvládli jsme dojet, až k městu Spiez, které se rozléhá u břehů Thurnersee. Tady nastal vhodný okamžik na vyhledání kempu. Bylo jich tady na výběr několik, nejblíže v nedaleké vesničce Aeschi (GPS 46°39'13.539"N 7°41'59.651"E, www.camping-aesch... ).
Malý rodinný kemp, vybudovaný na vyvýšeném místě. Díky tomu byl parádní výhled na pohoří všude okolo. Na obloze skoro žádný mráček a my si tak užili pěkný večer se západem slunce.
Uléhal jsem s příjemným pocitem, že podobné počasí snad bude i další den.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1415.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/dsc01541.jpg
12.6. Aeschi – Kadaň (769 km)

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/d12.jpg


Nad ránem mě probudilo klepotání dešťových kapek na stan. Považoval jsem to jen za nějakou přeháňku a spal v klidu dál. Později, po vylezení ze stanu už mě všechen optimizmus přešel. Pořád pršelo, všude okolo hustě zatažené, do toho odporná zima. Prognózy Švýcarů z kempu se vyplnily. Byla to studená fronta, která zrovna přecházela přes Švýcarsko na východ.
Podle původních představ jsme toho dne měli dojet k Bodensee, tam si ještě užít koupání. Já už tam byl dvakrát a ještě to jezero neviděl za slunečného počasí. Už při plánování dovolené jsem měl takové tušení, že tam bude zase chcát. Bohužel se to vyplnilo.
V kempu mně nechtěla motorka nastartovat, dva měsíce stará baterka odmítala fungovat (vydržela ještě domů, pak totální KO + reklamace). Naštěstí se během delší jízdy nabila do použitelného stavu.
Pršení se později změnilo v intenzivní liják, cesta byla příšerná. Všechno krásné okolo zůstalo zahaleno v mracích nebo mlze, na některých úsecích silnice nebezpečně klouzala. Ještě do toho jsem při z výjezdu z dlouhého tunelu nestihl včas odbočit, protože navigace tak rychle nechytla signál. Následoval hned další tunel, ale ten už vedl na dálnici. Původně jsme to brali jako výhru, že se podařilo urazit kus cesty po dálnici a ušetřili tak objíždění kolem jezera Vierwaldstättersee.
Zase tak ideální to nebylo, protože se vodní plocha musela objet z druhé strany. Nejkratší cestou v tom okamžiku byla cesta trajektem přes jezero. Vzhledem k ošklivému počasí jsme se rozhodli pro tuto variantu.

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1417.jpg

fortunariders.cz/images/photoalbum/album_27/img_1418.jpg


Ten kousek plavby vyšel na nehoráznou sumu 10€, Bolek za spolujezdkyni připlácel ještě 8€. Po příjezdu k Bodensee to s počasím stále vypadalo beznadějně, podle zpráv z domova se to mělo ještě zhoršovat. U benzinky jsme přehodnotili plány a rozhodli se, že v těchto podmínkách stanovat nebudeme, že těch 500 km, co zbývalo do Kadaně, zvládneme ujet.
Cestou německou dálnicí déšť nabíral na intenzitě a do toho se ještě přidal silný vítr. Ale do těch 140 km/h se dalo jet v pohodě. Bylo to většinou v levém pruhu, protože většina účastníků provozu jela jako připosraní.
Situace se uklidnila asi 100 km před hranicemi ČR, kde po dešti už po dešti nebylo ani památky. Ale aby nám to zase nebylo líto, ještě jedna silná přeháňka s bouřkou nás přivítala u Karlových varů.
Kolem 19h jsme dorazili do Kadaně a byli rádi, že ten mokrý závod máme konečně za sebou. Na přivítanou nesměla chybět velká štamprle pálenky, v hospůdce pak několik škopíků plnotučného piva.Závěrem

Počasí se sice při cestě domů zkazilo, ale na druhou stranu, celou dobu ve Francii jsme měli pěkně. Pokud opomenu problémy které potkaly Jiříka, hodnotím tuto dovolenou za velmi vydařenou. Plán akce byl velmi pestrý, nikdy nedošlo k situacím, kdy bychom nevěděli co podniknout a museli něco vymýšlet.
Neocenitelnými pomocníky byly GPS navigace, bez kterých bych si nedokázal cestu ani představit. Oba máme modely Garmin - já Zümo 220, Bolek Zümo 660. Trasu i cíle jsem vytvořil na počítači, v programu MapSource a díky kompatibilitě obou přístrojů jsme tak mohli mít naprosto stejné podklady. Až na pár menších zmatků nás ty přístroje vedly spolehlivě.
Několik minulých let jsem jezdil na zahraniční akce jen se starými cestovatelskými mazáky z Ratíškovic. Bohužel podobná dobrodružství už nepodnikáme, protože chlapci mají teď jiné priority. Neočekával jsem, že se mi ještě podaří dát dohromady podobně nadšenou partu cestovatelů. Naštěstí se povedlo, všichni zúčastnění byli perfektními společníky! Nedocházelo mezi námi k žádným neshodám či vyhroceným situacím. Snad se nám příští rok podaří v podobné sestavě podniknout něco podobného…

PLÁNOVANÉ TRASY VE FORMÁTU GPX (vytvořeno v Garmin MapSource)

Komentáře

xiaozhengm #1231 xiaozhengm
dne April 23 2016 04:16:41
2016-4-23 xiaozhengm
toms shoes
coach outlet
oakley sunglasses
louis vuitton outlet
nike air max 90
timberland outlet
michael kors outlet
rolex watches
christian louboutin outlet
michael kors outlet clearance
hollister outlet
true religion outlet
louis vuitton handbags
adidas uk
christian louboutin outlet
louis vuitton outlet
coach outlet store online
kate spade
air jordan pas cher
louis vuitton outlet online
lebron james shoes
adidas superstar
jordan retro
polo ralph lauren
tory burch outlet
nike huarache
jordans
christian louboutin sale
hollister clothing
michael kors canada
retro jordans
ray ban sunglasses
michael kors handbags
nike outlet store
oakley sunglasses
coach factory outlet
louis vuitton handbags
coach factory outlet
tods outlet
longchamp handbags
coach factory outlet
ray ban sunglasses
coach factory outlet
coach factory outlet
hollister clothing
nfl jerseys wholesale
michael kors purses
toms outlet
coach outlet
ralph lauren polo
designer handbags
celine bags
jordan 3 infrared
ralph lauren polo
michael kors outlet online
louis vuitton outlet
nike roshe flyknit
kevin durant shoes
true religion outlet
burberry outlet
oakley sunglasses
gucci bags
louis vuitton
coach factory outlet
louis vuitton handbags
michael kors bags
michael kors outlet
kobe bryant shoes
tiffany and co
coach outlet store online clearances
christian louboutin shoes
michael kors outlet
christian louboutin sale
gucci outlet
fitflops
true religion jeans
air max 90
louis vuitton outlet
asics outlet
kevin durant shoes 8
cheap jerseys wholesale
ray ban sunglasses
michael kors outlet
kate spade handbags
polo ralph shirts
kate spade handbags
tory burch sale
air jordans
ugg boots
coach outlet
tory burch handbags
michael kors outlet
true religion
gucci handbags
adidas shoes
abercrombie & fitch
ray ban outlet
christian louboutin
michael kors outlet
ralph lauren outlet
michael kors outlet clearance
true religion
louis vuitton outlet stores
toms shoes
nike roshe run
coach outlet
burberry outlet
michael kors handbags
oakley sunglasses
ray bans
michael kors uk
michael kors handbags
ralph lauren uk
michael kors handbags
ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
michael kors outlet online
cheap jerseys
adidas shoes
oakley sunglasses wholesale
timberland boots
louis vuitton outlet
replica watches
rolex watches outlet
oakley vault
true religion outlet
air max 90
oakley vault
louis vuitton handbags
ed hardy clothing
michael kors
louis vuitton handbags
nike running shoes
nike sb
ray ban sunglasses
toms
adidas originals shoes
fake watches
jordan 8s
jordan 6
toms shoes
michael kors outlet
jordan 8
michael kors handbags
canada goose
louis vuitton outlet
nike uk
coach factory outlet
ray bans
nike trainers
ray ban uk
nike air force 1
louis vuitton
louis vuitton handbags
michael kors handbags
cheap jordan shoes
jordan retro 3
true religion shorts
michael kors outlet
coach outlet online
air jordans
oakley outlet
coach factory outlet
lebron james shoes 13
louis vuitton outlet
michael kors outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
louis vuitton
kate spade handbags
nike free run
coach outlet
asics shoes
pandora jewelry
nike nfl jerseys
michael kors outlet
coach outlet store online
ray ban sunglasses
nike outlet
ugg boots
nike air max
ray ban outlet
gucci handbags
kate spade
celine handbags
michael kors handbags
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet
hollister kids
cartier watches
replica watches
ray ban
adidas nmd
jordan 4
louis vuitton
true religion jeans
ray ban sunglasses
beats wireless headphones
ralph lauren polo outlet
longchamp outlet
kobe 11
polo ralph lauren
ray bans
michael kors outlet
adidas yeezy
cheap jordan shoes
christian louboutin outlet
coach outlet
nike trainers
louis vuitton
ray ban sunglasses
michael kors outlet
hollister kids
fitflops
christian louboutin shoes
toms shoes
replica watches for sale
louis vuitton outlet
lebron james shoes
louis vuitton outlet
abercrombie
ray bans
louis vuitton outlet
cheap jerseys
nike free run
michael kors
jordan concords
supra shoes
coach factory outlet
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
coach outlet online
coach outlet
ray ban sunglasses
hollister
tiffany outlet
adidas trainers
nike uk
tory burch outlet
nike air max
nike huarache shoes
nike air force
adidas originals
coach outlet
oakley vault
jordans for sale
ghd hair straighteners
pandora jewelry
coach outlet store online clearances
lebron james shoes 13
coach outlet store online
coach outlet
louis vuitton bags
louis vuitton outlet
ray ban wayfarer
nfl jerseys
coach factory outlet
nike air max
burberry outlet
nike basketball shoes
tods shoes
nike roshe flyknit
louis vuitton handbags
kate spade
toms shoes outlet online
coach outlet
ray ban wayfarer
christian louboutin outlet
ray ban sunglasses
cheap jordans
nike store
nike uk
michael kors outlet online
basketball shoes
fitflops sale clearance
beats headphones
timberland boots
louis vuitton bags
toms shoes
polo ralph lauren
nike air huarache
tory burch outlet
instyler curling iron
marc jacobs
coach outlet
supra sneakers
gucci outlet
louis vuitton outlet stores
ralph lauren outlet
burberry outlet online
louis vuitton
michael kors outlet
louis vuitton handbags
true religion jeans
jordan retro
coach outlet
longchamp bags
michael kors outlet
oakley sunglasses
oakley sunglasses
louis vuitton outlet
nike sb shoes
louis vuitton bags
michael kors outlet online
canada goose outlet
ray ban outlet
ray ban wayfarer
coach outlet store online
michael kors outlet clearance
michael kors handbags
nike air jordan
michael kors outlet
kate spade handbags
coach outlet online
ray ban sunglasses outlet
michael kors outlet
christian louboutin outlet
gucci handbags
kate spade
coach outlet store online
coach outlet
michael kors online
jordan 11s
michael kors uk
coach factory outlet
rolex submariner
coach outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
michael kors handbags
oakley sunglasses
jordan 13
air jordan 13
coach factory outlet
michael kors outlet
hollister clothing store
giuseppe zanotti sneakers
adidas originals
michael kors handbags
jordan shoes
rolex watches
oakley outlet
air jordan retro
ray ban sunglasses discount
insanity workout
michael kors uk
nike outlet store/b]
[b]replica watches

kobe 9
coach outlet
christian louboutin shoes
fitflops sale clearance
nike blazers
louis vuitton handbags
juicy couture
coach outlet
coach outlet
cheap oakley sunglasses
christian louboutin outlet
hollister clothing
jeremy scott shoes
cheap oakleys
jordan 3
michael kors outlet
adidas shoes
mont blanc pens
coach outlet online
louis vuitton outlet
louis vuitton handbags
coach outlet store online
ray ban sunglasses outlet
polo ralph lauren
adidas outlet
polo ralph lauren outlet
fitflop sandals
jordan 4 toro
north face outlet
air jordans
gucci outlet
vans shoes
coach factory outlet
cheap nfl jerseys
louis vuitton outlet
louis vuitton handbags
coach outlet
kobe shoes 11
michael kors handbags
lebron 12
louis vuitton handbags
toms shoes
ralph lauren
toms
cheap oakleys
tiffany jewelry
ray ban sunglasses
kobe bryant shoes
michael kors
burberry outlet online
gucci outlet
mont blanc
nike free run 2
michael kors handbags
oakley sunglasses
hollister uk
true religion jeans
louis vuitton outlet
louis vuitton
jordan shoes
cheap oakley sunglasses
cheap jordans
coach outlet store online
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
ugg boots
mont blanc pens
nike roshe runs
nike factory outlet
kate spade outlet
jordans
michael kors outlet clearance
louboutin pas cher
louis vuitton outlet
nike air huarache
oakley sunglasses wholesale
coach factory outlet
caoch outlet
ray-ban sunglasses
coach outlet
yuanyuan #1232 yuanyuan
dne April 29 2016 05:54:03
cheap jordans
adidas pure boost
mizuno running shoes
wholesale nike shoes
air force 1
coach outlet
hermes uk
oakley sunglasses
cheap jordans
versace sunglasses
stephen curry shoes
ecco shoes
ray-ban sunglasses
reebok shoes
burberry uk
adidas nmd white
nike roshe run women
coach factory outlet
michael kors outlet
gucci handbags outlet
armani exchange
prada sunglasses
cartier watches
nike store uk
polo ralph lauren outlet
nike trainers
adidas shoes
ed hardy uk
rolex replica watches
burberry
adidas nmd
coach outlet store online
ralph lauren outlet online
cheap ray-ban sunglasses
michael kors handbags
ed hardy outlet
asics shoes
nmd adidas
lacoste outlet
polo ralph lauren
ferragamo shoes
lululemon sale
christian louboutin
fitflop uk
reebok
ugg outlet
yeezy boost 350 black
burberry outlet
jimmy choo shoes
nike air max 90
ralph lauren outlet
lululemon outlet
coach factory outlet
basketball shoes
supra shoes
nike cortez white
chi flat iron
michael kors outlet
sac longchamp pliage
toms shoes
michael kors handbags
kate spade outlet
michael kors outlet clearance
converse shoes
ray ban sunglass,ray ban sunglasses,ray ban outlet,cheap ray bans,cheap ray ban sunglasses,cheap ray bans,ray bans
ralph lauren uk
coach outlet
polo ralph lauren
nike air max
oakley sunglasses
adidas supercolor
louboutin shoes
nike air max
salvatore ferragamo
cheap oakleys
louboutin pas cher
coach outlet online
cartier watches for sale
oakley outlet
fitflops sale
under armour shoes
adidas superstars
kate spade outlet
oakley sunglasses,oakley sunglass,cheap oakley sunglasses,oakley sunglasses cheap,oakley sunglasses outlet,oakley store,oakley outlet,oakley outlet store,oakley sunglasses sale,oakley sunglasses discount
cheap oakleys outlet
coach factory outlet online
rolex watches
coach factory outlet
burberry handbags
ugg outlet
puma shoes
kate spade outlet
hollister co
mlb jerseys wholesale
yeezy boost 350 white
ralph lauren pas cher
new balance outlet
michael kors handbgas
true religion jeans
ray ban outlet
cheap nfl jerseys
polo ralph lauren outlet online
under armour outlet
michael kors handbags
versace
michael kors handbags
polo ralph lauren
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses
nike huarache
cheap jordans
skechers shoes
nike air max uk
cheap nfl jerseys
louis vuitton borse
michael kors outlet
gucci borse
cheap jordan shoes
adidas stan smith
rolex submariner
louis vuitton outlet
ghd flat iron
cheap ray ban outlet
jordan pas cher
canada goose jackets
adidas shoes uk
longchamp bag
coach factory outlet online
coach outlet online
designer handbags outlet
nike blazer
converse all star
louis vuitton outlet online
designer handbags
fitflops shoes
nhl jerseys wholesale
nike free runs
supra for sale
vans shoes
pandora charms
fitflops sale clearance
ray ban sunglasses
coach outlet online
abercrombie and fitch
coach purses
calvin klein outlet
omega watches
adidas nmd
babyliss flat iron
coach factory outlet
air max 95
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
nike cortez
michael kors handbags
converse
reebok uk
louis vuitton outlet online
michael kors outlet
burberry outlet online
toms outlet
michael kors outlet
converse shoes
true religion outlet
calvin klein underwear
pandora jewelry
prada outlet
polo ralph lauren
nike air max
nike huarache black
ralph lauren outlet
michael kors bags
coach outlet online
ralph lauren
hollister sale
michael kors outlet online
yeezy boost 350
armani jeans
toms shoes
sac longchamp
ray bans
fitflops sale
instyler max
oakley sunglasses outlet
fitflops outlet
chaussure louboutin
adidas nmd
louboutin outlet
omega seamaster
adidas gazelle
hermes belt
vans outlet
louis vuitton pas cher
reebok outlet
yeezy boost 350
valentino shoes
michael kors outlet
ghd hair straighteners
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses
canada goose jackets
asics gel nimbus
oakley sunglasses outlet
polo ralph lauren
michael kors handbags
lacoste shoes
burberry outlet
cheap air max
michael kors outlet stores
coach outlet clearance
running shoes
bottega veneta handbags
louis vuitton bags
dior sunglasses
oakey sunglasses wholesale
gucci outlet
true religion outlet
yeezy boost 350
michael kors purses
bottega veneta
michael kors handbags
cheap nike shoes
ray ban sunglasses
michael kors outlet online
jordans shoes
true religion
coach factory outlet online
louboutin outlet
christian louboutin shoes
coach outlet
cheap ray ban sunglasses
kate spade outlet
levis 501
air jordans
oakley sunglasses wholesale
christian louboutin uk
michael kors handbags
adidas superstar
adidas trainers
hollister
jimmy choo outlet
toms wedges
nike tn
michael kors outlet
ray ban sunglasses
michael kors bags
micahel kors
longchamp outlet
valentino outlet
nba jerseys wholesale
2016429yuanyuan
wxm #1233 wxm
dne May 06 2016 04:41:12
trying panthers jerseys to nike huarache eliminate. warriors jerseys After ny jersey a michael kors purses rest, barbour mens jackets the converse sneakers loss toms shoes outlet of adidas superstar the asics original uggs outlet move true religion jeans women less michael kors v?skor noise, ghd hair straighterners outlet more ugg australia firm nike running shoes attachment. ugg australia After air max 2014 that, nike roshe run we gucci outlet can mcm backpack carries prada outlet a the north face filling cowboys jerseys of toms shoes outlet the ralph lauren factory store heart, michaelkors.com is michael kors bags pleased adidas the moncler mens jackets road.Let supra footwear your north face heart ugg slow salomon schuhe a nike.se slow, michael kors outlet online allowing montre homme life burberry outlet store to michael kors bags become red bottom more ipad mini cases intelligent. coach factory outlet online Heart nike store slow, cheap oakley sunglasses the seahawks jerseys gas moncler women jackets level, ray ban outlet and ferragamo people barbour womens jackets will 49ers jerseys go red bottom shoes into lululemon australia a nike soccer shoes peaceful air max state. michael kors handbags Looking cheap shoes back packers jerseys through prada handbags the bengals jerseys road cavaliers jersey at oakley sunglasses this toms shoes time, coach bags outlet sum steelers jerseys up christian louboutin uk experience, hornets jersey analysis yoga pants of uggs canada the easton bats pros celtics jersey and hilfiger outlet cons, michael kors bags I mcm handbags three polo outlet online times michael kors outlet online sale daily, vans shoes over nike air max time, puma online shop not portland trail blazers jersey only polo ralph lauren repair, burberry sale but suns jersey Tien-chi. lac jersey The toms.com so-called denver nuggets jerseys quiet michael kors outlet Zhiyuan coach handbags order. supra footwear Past adidas online shop pain mcm handbags and yoga pants joy, abercrombie.com success burberry online shop or tiffany failure, air max one tiffany and co by toronto raptors jersey one nfl jerseys to celine outlet be roshes borne gucci handbags in oakley sunglasses cheap mind, rolex watches it cheap basketball shoes will christian louboutin not thomas sabo repeat north face outlet the hilfiger online shop same broncos jerseys mistakes milwaukee bucks jersey in asics gel the jimmy choo outlet front northface row, coach purses outlet less www.tommyhilfiger.nl to jordan retro go cheap oakley sunglasses many oakley detours, juicy couture outlet so ralph lauren that tory burch we north face canada can nike store successfully michael kors outlet reach michael kors handbags the ray bans destination.Let new balance your tiffany canada heart nike roshe run slow swarovski online shop a polo ralph lauren slow, gucci belts slack cheap ray ban not converse chucks find nike factory a designer handbags reason, michael kors but tiffany and co not coach bags outlet resigned, longchamp drift. michael kors It los angeles lakers allows atlanta hawks jerseys the nike mercurial vapor mind beats by dre headphones becomes nike schoenen light burberry outlet weight, toms outlet online so retro jordans tired tommy hilfiger canada soul puma shoes outlet becomes rayban Seiitsu, tommy hilfiger online let burberry outlet online us bulls jerseys in nba jerseys the abercrombie and fitch kids way nike shoes of ralph lauren polo life ralph lauren and ralph lauren song ray ban sunglasses outlet 且行且珍惜 oakley sunglasses outlet spectrum ray ban pas cher under ray ban occhiali more rams jerseys beautiful swarovski crystal melody.Let prada your chargers jerseys heart easton bats slow abercrombie a abercrombie and fitch slow, m a c cosmetics you woolrich outlet will coach factory online suddenly chanel bags find lions jerseys that: gucci handbags the ravens jerseys original replica watches world prada shoes is adidas zx flux so orlando magic jersey beautiful dre beats ......In washington wizards jersey the pandora canada central valentino outlet enterprises hermes belt did womens clothing a pandora jewellery australia lifetime, tommy hilfiger outlet I chanel went ferragamo shoes to reebok a salvatore ferragamo retired new balance auditor, utah jazz jersey or chiefs jerseys dry saints jerseys line patriots jerseys of michael kors work, abercrombie kids the memphis grizzlies jersey pace pandora charms of nike roshe run work air jordan shoes and new orleans pelicans jersey private bears jerseys central canada gooses enterprises jets jerseys compared veneta to oakley sunglasses a ralph lauren outlet online big nike huarache difference, instyler ionic styler intense rayban but coco chanel orderly sunglasses for women work vans outlet is nike air huarache often sacramento kings extremely eagles jerseys busy, longchamp handbags but abercrombie and fitch the ray ban wayfarer feeling gucci mens shoes is calvin klein outlet still michael kors very ugg boots full, michael kors handbags feel ralph lauren online shop particularly kate spade bags comfortable polo ralph lauren outlet with nike air max the miami heat front nike air force of adidas superstar these polo ralph children nike air max after thomas sabo uk ninety ray bans Jishi mcm handbags same pandora bracelet stage, nba jerseys unspeakable coach bags taste, air max feel polo outlet store time tory burch handbags flies oakley blink michael kors uk of spurs jerseys an ed hardy clothing eye michael kors it nike store uk would purses and handbags be insanity workout calendar these cheap oakley children replica watches of bills jerseys elders, new balance shoes lamenting coach outlet sale Yu coach usa Xinsheng the north face outlet joy 76ers jerseys for titans jerseys their uggs outlet retirement north face jackets and toms outlet their hogan colleagues burberry outlet online have cheap nfl jerseys become ralph lauren outlet really long champ a michael kors uhren good north face backpacks fortune, ugg unspeakable bcbg max joy, juicy couture feel nike free 5.0 back prada outlet to polo ralph lauren the gooses past, rolex watches suddenly ralph lauren outlet online much true religion jeans outlet younger.Madding uggs outlet crowd, air max thea I nike roshe run experienced cheap oakley sunglasses the nike shoes ups pandora charms and detroit pistons downs levis jeans of gucci shoes life, tory burch sandals the mavericks jerseys passion browns jerseys has cheap jerseys been buccaneers jerseys tempered hollister online as louboutin shoes time cheap michael kors gradually harrods london become gafas oakley dull, michael kors australia except longchamp handbags at toms shoes outlet work coach factory meticulous, tiffany und co exercise bcbg max azria self-discipline converse outlet character bride dresses has dolphins jerseys not coach outlet online changed, new balance outlet but beats audio everything falcons jerseys is lululemon very adidas.se calm, airmax Although p90x3 the nike free company's raiders jerseys rhythm swarovski australia quickly, abercrombie but minnesota timberwolves jersey the cheap nike shoes environment, hollisterco conditions, oakley sunglasses benefits hollister clothing are hollister co state-owned polo ralph lauren enterprises ugg boots can nike.dk not roshe run be air max 90 compared, swarovski crystal the nike air max thea company's ugg boots compliance vans schuhe with michael kors the the north face practitioner oakley sunglasses outlet is vikings jerseys working marc by marc jacobs time chi hair string mizuno running shoes Kong jordans for sale chat mac cosmetics unauthorized burberry outlet online undergo handbags outlet the ray-ban sunglasses phenomenon north face jackets does mcm bags not tory burch sandals exist, marc by marc jacobs a ugg australia staff michael kors began kate spade their burberry handbags outlet work tommy hilfiger work, rolex in hogan sito ufficiale addition polo ralph lauren outlet online to polo outlet the michael jordan work timberland required hermes birkin bag to swarovski contact nike air max exchanges, giuseppe zanotti sneakers work-related ray ban zonnebril things michael kors outlet online generally timberland outlet do red bottom not converse shoes talk, houston rockets maybe jordan shoes I azcardinals jerseys was uggs on sale doing gucci business coach outlet store online

toms shoes outlet nike tn giuseppe zanotti nj jerseys oakley sunglasses cheap ray ban sunglasses timberland boots true religion outlet replica watches swarovski jewelry longchamp outlet mcm handbags nike air max longchamp okc jerseys coach outlet louboutin longchamp taschen jimmy choo michael kors outlet bebe outlet nike running dre beats purses and handbags bottega veneta ghd rolex replica air max shoes zapatillas nike gucci shoes outlet relojes redskins jerseys coach purses sale wedding dress eyeglasses stores michael kors handbags nike.com babyliss flat iron hermes outlet rayban adidas shoes soccer shoes outlet uhren shop montblanc nike fu?ballschuhe burberry coach factory outlet online dre headphones indiana pacers jersey chi flat iron chanel outlet hollister air jordan retro jaguars jerseys burberry outlet store burberry ray ban sunglasses nike running shoes new balance texans jerseys lululemon outlet giants jerseys true religion burberry outlet store colts jerseys oakley sunglasses tiffany jewelry replica rolex uggs burberry ralph lauren polo pandora burberry sale kate spade handbags nike huarache ugg australia

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.39 sekund
3,042,569 návštěv